Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Manažment spoločnosti Air France napadli nespokojní zamestnanci. Riaditeľa vyzliekli do naha

Xavier broset.png
AFP via Getty/Kenzo Tribouillard
6. októbra 2015 Zdroj GZ.com Tlačiť

Francúzsky letecký prepravca hneď v úvode nového pracovného potvrdil informáciu o tom, že za účelom zlepšenia hospodárskych výsledkov firmy plánuje zrušiť približne tri tisíc aktívnych pracovných miest.

Air France plánuje zrušiť tritisíc pracovných pozícií

Výkonný manažment francúzskeho národného prepravcu Air France v úvode aktuálneho pracovného týždňa zasadol v ústredí spoločnosti na letisku Charlesa de Gaulla. Cieľom tohto stretnutia bolo už skôr avizované rokovanie o prijatí nepopulárnych úsporných opatrení v rámci prebiehajúceho reštrukturalizačného plánu spoločnosti. Jedným z významných krokov, ktorý by mal zabezpečiť väčšiu konkurencieschopnosť francúzskeho národného prepravcu, je aj zrušenie približne troch tisícok pracovných pozícií v radoch tejto leteckej spoločnosti.

Za účelom dosiahnutia plánovaných hospodárskych výsledkov v nadchádzajúcich obdobiach tak plánuje manažment spoločnosti prepustiť stovky letušiek, pilotov a zamestnancov pozemného personálu.

Škrtanie sa zároveň dotkne aj počtu prevádzkovaných liniek a destinácií, ktoré firma ponúka v súčasnosti. Uvedené informácie sa na verejnosti neobjavili ako novinka, avšak už v závere uplynulého pracovného týždňa ich avizoval priamo samotný generálny riaditeľ spoločnosti Alexander de Juniac v rozhovore pre francúzske rádio Európa 1.

V nadväznosti na toto vyhlásenie najvyššieho predstaviteľa tejto leteckej spoločnosti bol následne naplánovaný dvojhodinový štrajk pozemného personálu firmy na letisku Charlesa de Gaulla. Štrajk pobúrených zamestnancov spoločnosti sa však zvrhol v obliehanie miestnosti, kde sa konal brífing manažmentu firmy za účelom informovania o pripravovaných úsporných opatreniach. Boj pripomínajúca scéna napokon vyvrcholila akciou protestujúcich pracovníkov, ktorí vyzliekli takmer do naha riaditeľa ľudských zdrojov spoločnosti Xaviera Broseta.

Letecká spoločnosť pristúpila k spomínaným opatreniam po dlhotrvajúcich a neúspešných rokovaniach s pilotmi o optimálnom nastavení reštrukturalizačného plánu. Ozdravný plán spoločnosti bol pritom predstavený ešte v rovnakom období pred rokom, pričom jeho hlavným cieľom bolo najmä znižovanie nákladov a prehodnotenie investičných priorít dlhodobo hospodársky stagnujúcej spoločnosti.

Air France je francúzsky národný letecký dopravca so sídlom v Paríži. Je dcérskou spoločnosťou je Air France-KLM Group. V súčasnosti je vlastníkom väčšinového podielu v Air France stále francúzsky štát, ktorý však svoj podiel postupne predáva. V roku 2004 prevzala Air France kontrolu nad holandskou leteckou spoločnosťou KLM, čím bola vytvorená najväčšia letecká spoločnosť na svete s označením Air France-KLM. Vlastnícky podiel štátu sa po zlúčení leteckých spoločností zmenšil na 44%. Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje 1 700 letov denne operovaných leteckou flotilou v počte 251 lietadiel.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

air franceprepúšťanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

15júl8:00Online certifikované štúdium: Certifikovaný projektový manažér8:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

15júl9:00WEBINÁR: Legislatívne zmeny v mzdovej učtárni v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

15júl9:00WEBINÁR: Legislatívne zmeny v mzdovej učtárni v roku 20209:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X