Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Air France plánuje obrovské prepúšťanie zamestnancov zo svojich radov

1443964765 air.france.png
Reuters/Charles Platiau
5. októbra 2015 Img_2614.jpg Zdroj Podnikam.SK, MV Tlačiť

Podľa odhadov odborového zväzu pilotov by mohlo byť avizovaným opatrením ohrozených až 2 900 živých pracovných pozícií francúzskej leteckej spoločnosti.    

Air France chce bojovať o každého pasažiera, bude aj prepúšťať

Informácia o významnom rušení pracovných miest v radoch tohto leteckého giganta zaznela ešte v závere aktuálneho pracovného týždňa na vlnách francúzskeho rádia Európa 1 priamo z úst generálneho riaditeľa spoločnosti Alexandra de Juniaca. Šéf leteckej skupiny v tejto súvislosti ďalej uviedol, že k realizácii avizovaných škrtov v počte aktívnych pracovných pozícií firma pristupuje po takmer rok trvajúcich neúspešných rokovaniach s pilotmi v oblasti podpory produktivity spoločnosti.

Air France, ako aj ďalší tradiční leteckí prepravcovia, v súčasnosti čelia obrovskému tlaku v konkurenčnom boji s nízko nákladovými rivalmi na regionálnych trasách a so stredovýchodnými konkurentmi zvádzajú tvrdé boje o každého pasažiera na dlhých trasách.     

Dlhodobé napätie medzi odbormi a manažmentom sa končí rozhodnutím vedenia o krátení nákladov.

Letecká spoločnosť napokon po dlhotrvajúcich a neúspešných rokovaniach s pilotmi o optimálnom nastavení reštrukturalizačného plánu, tento týždeň odbory upozornila na skutočnosť, že v snahe ochrániť budúcnosť samotnej skupiny, bude v období nasledujúcich dvoch rokov nútená pristúpiť k znižovaniu svojich prevádzkových aktivít. Uvedený ozdravný plán spoločnosti bol predstavený v rovnakom období pred rokom, pričom jeho hlavným cieľom bolo najmä znižovanie nákladov a prehodnotenie investičných priorít spoločnosti.

Ešte pred samotným ukončením rozhovorov apeloval francúzsky premiér Mauel Valls na pilotov, aby vyvinuli maximálne možné úsilie v snahe dosiahnuť dohodu so spoločnosťou. Šéf odborovej organizácie pilotov SNPL následne uviedol pre agentúru Reuters, že odbory sú pripravené priniesť manažmentu spoločnosti nové návrhy riešenia situácie. Ako ďalej dodal, stále sú otvorení novým rokovaniam s vedením. Či sa však predmetné rozhovory a nové stretnutia aj naozaj uskutočnia už počas prvého októbrového víkendu, ďalej neuviedol. Hovorca leteckej spoločnosti však v tejto súvislosti potvrdil informáciu o tom, že žiadne nové rokovania v súčasnosti nie sú naplánované.   

Odborová organizácia pilotov SNPL ešte v období minulého roka zorganizovala gigantickú štrajkovú akciu, ktorá trvala 15 dní a druhého najväčšieho leteckého prepravcu v Európe tak stála milióny amerických dolárov. Tri ďalšie francúzske odborové organizácie CGT, FO a UNSA pritom už opätovne zvolávajú pozemný personál spoločnosti Air France na štrajk proti avizovaných opatreniam v oblasti škrtania pracovných miest.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X