Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Medzi technologickými firmami s najvyšším rastom sú tri slovenské

Medzi technologickými firmami s najvyšším rastom sú tri slovenské
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
16. októbra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Najrýchlejšie rastúcou technologickou spoločnosťou na Slovensku je Powerplay Manager.

V kategórii Vychádzajúce hviezdy je na siedmom mieste Visibility, s.r.o.

Najrýchlejšie rastúcou technologickou spoločnosťou na Slovensku je Powerplay Manager, s. r. o. V rebríčku 50 technologických firiem s najvyšším rastom v strednej Európe za rok 2014 jej ako nováčikovi patrí 35. miesto. V rokoch 2009 až 2013 vykázala najsilnejšiu mieru rastu tržieb vo výške 422 %. Výsledky rebríčka CE Technology Fast 50 vo štvrtok zverejnila poradenská spoločnosť Deloitte na základe výnosov firiem za posledných päť rokov.

V rebríčku sú spolu tri slovenské firmy. Ďalšia v poradí, internetová firma WebSupport, s. r. o. je na 36. mieste s mierou rastu tržieb 417 % a softvérová firma Innovatrics, s. r. o., ktorá sa zameriava na riešenia pre biometrické aplikácie, obsadila 44. pozíciu s rastom tržieb na úrovni 344 %.

Na čele rebríčka je ako nováčik maďarská internetová realitná firma Szallas.hu s päťročnou mierou rastu výnosov o 2 259 %. Po nej nasleduje poľská finančná porovnávacia webová stránka Comperia.pl (rast o 1 962 %), ktorá postúpila zo štvrtého miesta v roku 2013. Ďalšie tri miesta tiež patria nováčikom, a to High Tech Engineering Center zo Srbska (1 777 %), rumunskej firme ITNT zameranej na vývoj softvérov (1 433 %) a poľskej agentúre na vývoj webu Netguru (1 386%). 

Priemerná miera rastu sa zvýšila z vlaňajších na 698 %

Priemerná miera rastu 50 najrýchlejšie rastúcich technologických spoločností sa zvýšila z vlaňajších 671 % na 698 %. Je to výrazne menej ako v roku 2012 s priemerným rastom o 1 026 %. Popredné miesta v rebríčku opäť obsadili softvérové spoločnosti s počtom 26, zastúpenie má dvanásť internetových firiem a šesť zo sektoru telekomunikácií a sietí.

Viac ako polovica firiem sa v rebríčku umiestnila prvýkrát. V tohtoročnom rebríčku sa umiestnili firmy z desiatich krajín – z Poľska sedemnásť, z Maďarska desať, z Rumunska šesť, z Chorvátska štyri, z Českej republiky, Litvy a zo Slovenska po tri, zo Srbska dve, z Bulharska a Estónska po jednej firme. 

Veľká päťka

V kategórii Veľká päťka (Big Five) je na čele druhý rok po sebe poľská počítačová spoločnosť goclever.com s rastom tržieb o 777 %. V hlavnom rebríčku sa umiestnila na sedemnástej priečke. Slovensko v tejto kategórii zastupuje na štvrtom mieste spoločnosť ESET, ktorá sa v rebríčku umiestnila už dvanásty rok. Za posledných päť rokov dosiahla rast 274 %.

Zdroj: Deloitte

Vychádzajúce hviezdy

Víťazom v kategórii Vychádzajúce hviezdy (RisingStars) je maďarská softvérová spoločnosť zameraná na mobilné aplikácie Distinction s trojročnou mierou rastu výnosov 2 746 %. Za Slovensko sa na siedmom mieste v tejto kategórii umiestnila internetová spoločnosť Visibility, s. r. o. so zameraním na online marketingové aktivity s rastom tržieb o 370 %. V tejto kategórii Deloitte hodnotí mladé spoločnosti, ktoré sa vyznačujú veľkým potenciálom, ale na trhu pôsobia príliš krátko na to, aby splnili kritérium hlavnej kategórie.

Zdroj: Deloitte

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X