Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Mozilla chce v mobiloch bojovať s Apple a Google

25. februára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Nezisková organizácia Mozilla, ktorá vytvorila internetový prehliadač Firefox, sa chce pustiť do boja s gigantmi Apple a Google a na trh priniesť vlastný operačný systém pre mobilné telefóny.
 
Predstavitelia spoločnosti informovali, že mobilné zariadenia so systémom Firefox sa objavia v predaji v júli a ich distribúciu podporí 13 mobilných operátorov po celom svete, medzi nimi čínsky Unicom, America Móvil a španielska Telefónica.
 

Nový prehliadač má nižšie nároky na hardvér mobilu

Nový softvér je založený na otvorených webových štandardoch vrátane HTML5 a dokáže fungovať aj na zariadeniach s oveľa nižším hardvérovým vybavením ako väčšina dnešných smartfónov, tvrdia vývojári Mozilly. Dodávajú, že popri platformách od Apple a Google existuje na trhu priestor aj pre operačný systém, do ktorého dokáže aplikáciu naprogramovať každý webový vývojár a v ktorom sa o zisk nebude musieť deliť s prevádzkovateľmi internetových obchodov s aplikáciami. Prvé mobilné telefóny poháňané operačným systémom Firefox chce Mozilla predstaviť na veľtrhu Mobile World Congress, ktorý je tento týždeň v španielskej Barcelone. 
 
 
Mozilla však bude mať vstup na trh sťažený vďaka pozícii konkurencie. Operačný systém Google Android ovládal v štvrtom kvartáli 2012 približne 70 % trhu, 21 % patrilo spoločnosti Apple, ktorá v roku 2007 uvedením svojho prvého iPhonu dnešný trh smartfónov vytvorila. Analytici preto tvrdia, že hlavným problémom Mozilly nebudú technické schopnosti softvéru, ale rozšírenie. Organizácia chce aj preto najprv svoj operačný systém priniesť na rozvíjajúce sa trhy v južnej Amerike, Ázii a východnej Európe, kde ľudia ešte stále používajú staršie telefóny, pretože si nemôžu dovoliť prejsť na drahšie smartfóny s dotykovými obrazovkami a vysokorýchlostným pripojením na internet. 
 
Prvé telefóny sa v lete objavia v Brazílii, Kolumbii, Venezuele, Poľsku, Srbsku a Španielsku. Spoločnosť Telefónica ich bude od výrobcu nakupovať za 100 USD, cena pre koncového spotrebiteľa sa však bude odrážať od konkrétneho trhu a typu zmluvy. Neskôr spoločnosť pridá aj lepšie vybavené zariadenia a do konca roka 2014 by chcela predávať zariadenia s operačným systémom Firefox vo všetkých 25 krajinách, kde podniká, informoval hovorca spoločnosti Telefónica. 
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X