Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Peniaze potrebujeme všetci, aj v podnikaní

Fotobanka Pixmac
19. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

(PR) Naše živobytie by sme bez nich zabezpečili len veľmi ťažko. Rozdiel je len v tom, že niekto sa uskromní aj s málom a iný potrebuje hory-doly aby sa cítil spokojný. V živote sú dôležitejšie iné veci, avšak peniaze pretvárajú náš rebríček hodnôt. Žiť z niečoho musíme, a preto potrebujeme prácu. Tej je však v našej spoločnosti nedostatok, a tak sa nejeden z nás rozhoduje práve pre podnikanie.

Zručnosti a vedomosti sú najlepší kapitál

Naše zručnosti a vedomosti tak môžu predstavovať náš najlepší kapitál, ktorý môžeme vložiť do vlastného podnikania. Potrebné peniaze môžu vyriešiť pôžičky. Ak sa teda chcete osamostatniť alebo sa len vyhnúť Úradu práce, môže byť práve toto rozhodnutie tým najlepším. Zabezpečte lepšiu budúcnosť sebe aj svojej rodine.

Vlastnú firmu si môžete založiť, ale aj kúpiť, v posledných mesiacoch sa veľkej obľube tešia ready made spoločnosti. Sú to firmy, ktoré boli založené výlučne za účelom ich predaja. Máte tak istotu, že sa v ich mene v minulosti nepodnikalo. Takejto kúpy sa nemusíte obávať, predajca Vám ochotne pomôže s vybavovaním a zmenou potrebných údajov. Firmu si tak plne prispôsobíte vlastnej predstave, môžete meniť nielen obchodné meno či sídlom ale aj zmeniť oblasti, v ktorých chcete podnikať.

Otázku firmy ste už vyriešili, môžete sa teda venovať vlastnému obchodu a s tým súvisiacim maličkostiam. Niektorí si síce náplň takejto práce predstavujú ako bezcieľne surfovanie po internete, či občasné vybavenie telefonátov, skutočnosť je však celkom opačná. Ak začnete podnikať, budete mať plné ruky práce s tým, aby ste svoju firmu prepracovali na popredné pozíciu v povedomí zákazníkov. Toto nie je jednoduché a vyžaduje veľa času a odhodlania.

Pripravte sa teda na dlhé dni strávené v práci. Svoju kanceláriu si zariaďte vkusne, ale predovšetkým pohodlne. Dostatočný komfort Vám zabezpečí kancelárske kreslo, no myslite aj na svoj zrak, vhodné svietidlá od KPP COMPANY s.r.o. sa vám tiež určite zídu. Aby ste sa vyhli zbytočnému stresu, majte vždy v zásobe toner do tlačiarne.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Financovanie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X