Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Počet pracovníkov v košických IT firmách vzrastie o štyritisíc

Počet pracovníkov v košických IT firmách vzrastie o štyritisíc
Fotobanka Pixmac
27. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Vďaka partnerstvu domácich a zahraničných IT firiem, vzdelávacích inštitúcií a verejnej správy združených v klastri Košice IT Valley vzniklo za šesť rokov v regióne Košíc približne 6 tis. nových pracovných miest v oblasti informačno-komunikačných technológií (IKT).
 
Podľa informácií výkonného riaditeľa združenia Jozefa Ondáša by do roku 2020 vzniknúť ďalších 4 tis. nových pracovných miest. 
 

Na východe by mohlo pracovať v oblasti KT až 10 tisíc ľudí

Cieľom klastra Košice IT Valley je pokračovať vo vytváraní podmienok pre rozvoj odvetvia IKT tak, aby do konca roka 2020 mohlo na východnom Slovensku vzniknúť ďalších 4 tis. nových pracovných miest. „Košice IT Valley vytvára novú komunikačnú platformu medzi verejnou správou, podnikateľským sektorom a vzdelávacími inštitúciami, ktorá by rozvoj IKT urýchlila,“ povedal Ondáš. Poda neho viac ako 95 % IKT výstupov z Košíc smeruje na export do celého sveta.
 
„K rozvoju priemyslu IKT nepotrebujeme diaľnice. Nevyhnutne však musíme investovať do prepájania vzdelávania s požiadavkami praxe, inovácií a kreatívnej ekonomiky. Dnes máme v klastri 32 členov. Našou ambíciou je, aby sa súčasťou Košice IT Valley stalo aspoň 100 subjektov, ktorí do konca roka 2020 dokážu spoločne vytvoriť ďalších 4 tis. pracovných miest,“ povedal Ondáš. Dodal, že v regióne Košíc a Prešova by tak v oblasti informačno-komunikačných technológií mohlo celkovo pracovať približne 10 tis. ľudí. 
 
 
 
Ako uviedol prezident IT asociácie Slovenska Juraj Sabaka, digitálny priemysel je najrýchlejšie sa rozvíjajúcim sektorom hospodárstva nielen v rámci Európskej únie, ale aj na Slovensku. Vo sfére IKT na Slovensku pracuje v súčasnosti okolo 40 tis. ľudí. „IT firmy sú významnou súčasťou slovenského hospodárstva a na daniach a odvodoch odviedli v roku 470 miliónov eur v roku 2011 a pre porovnanie automobilový priemysel 300 miliónov eur,“ povedal Sabaka. Podľa jeho názoru aj v nasledujúcich rokoch možno očakávať ďalší rozvoj IT firiem a vytváranie nových pracovných miest. 
 
Združenie Košice IT Valley vzniklo v marci 2007 ako spoločná iniciatíva vzdelávacích inštitúcií, verejnej správy a popredných IT spoločností. V roku 2012 sa pretransformovalo na klaster. V súčasnosti má 32 členov a 4 sympatizantov. Hlavným cieľom klastra Košice IT Valley je vytvárať podmienky pre rozvoj IKT priemyslu a tým napomáhať k zvyšovaniu kvality života v regióne východného Slovenska. 
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X