Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikatelia sa najviac obávajú prerušenia prevádzky a zlyhania dodávateľov

Podnikatelia sa najviac obávajú prerušenia prevádzky a zlyhania dodávateľov
Ilustračné foto SITA/AP
7. februára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Prerušenie prevádzky a dodávok, prírodné katastrofy a požiare sú podľa novej štúdie Allianz kľúčovými rizikami, ktorým budú spoločnosti v roku 2013 čeliť.

 
Naopak, medzi najviac podceňované riziká patria podľa odborníkov hrozby kyber útokov a riziko výpadku elektrického prúdu.
 

Medzi najviac podceňované riziká patrí zlyhanie informačných systémov

V poistení priemyslu patria v Allianz – Slovenskej poisťovni medzi najväčšie škody v roku 2012 poistné udalosti na veľkých strojných zariadeniach. Predpokladaná výška škôd je na úrovni niekoľkých stoviek tisíc eur. „Kríza by nemala byť dôvodom šetrenia na poistení. V roku 2012 sme boli pri desiatkach prípadov veľkých škôd, aj u finančne zdravých spoločností, ktoré by bez kvalitného poistného krytia spôsobili týmto firmám existenčné problémy,“ povedal riaditeľ odboru firemných klientov v Allianz – Slovenskej poisťovni Branislav Martinka.
 
Podľa expertov skupiny Allianz je v súčasnosti najväčšou hrozbou pre podnikateľov riziko prerušenia prevádzky alebo dodávateľského reťazca (46 % odpovedí). V mnohých prípadoch je prerušenie prevádzky zapríčinené prírodnými katastrofami, ktoré sú podľa štúdie druhým najväčším podnikateľským rizikom (44 % odpovedí). „Poistené škody spôsobené prírodnými katastrofami vzrástli 15-násobne za posledných 30 rokov. A v ďalších rokoch budú ešte rásť, najmä pre zvyšovanie miery poistenia v Ázii a tiež rozvoj pobrežných regiónov, ktoré sú vysoko rizikové,“ povedal riaditeľ Allianz Global Corporate & Specialty Axel Theis. Tretím najčastejšie spomínaným rizikom bol požiar a výbuch (30 % odpovedí). 
 
 
Medzi najviac podceňované riziká patrí podľa štúdie zlyhanie informačných systémov, či už zapríčinené ľudskou chybou alebo kyber útokom. Iba 6 % spoločností si takéto riziko naplno uvedomuje, hoci môže zapríčiniť obrovské škody. Týka sa to tiež rizika plošného výpadku elektrickej energie, ktoré sa bude vďaka zastaranej infraštruktúre a chýbajúcim investíciám naďalej zvyšovať. Ak výpadok nastane, jeho vplyv bude väčší ako v minulosti vďaka čoraz väčšej závislosti na informačných a komunikačných technológiách. 
 
Štúdiu Allianz Risk Barometer 2013 vypracovala na konci roka 2012 spoločnosť Allianz Global Corporate & Specialty, ktorá je v skupine centrom poistenia podnikateľov a priemyslu. Vznikla na základe prieskumu medzi 529 odborníkmi na korporátne poistenie v skupine Allianz.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X