Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikatelia sa najviac obávajú prerušenia prevádzky a zlyhania dodávateľov

Podnikatelia sa najviac obávajú prerušenia prevádzky a zlyhania dodávateľov
Allianz
11. novembra 2013 Tlačiť

(PR) Jedna obava spája všetkých podnikateľov na celom svete, a to ak sa ich biznis dostane do slepej uličky vďaka zásahu vyššej moci. Prerušenie prevádzky a dodávok, prírodné katastrofy a požiare sú podľa štúdie Allianz najväčšími rizikami, ktorým spoločnosti čelia. Allianz – Slovenská poisťovňa poskytuje poistné produkty určené aj pre veľké spoločnosti a priemyselné podniky pôsobiace v rôznych odvetviach.

Najväčšie hrozby pre podnikateľov

Podľa expertov skupiny Allianz je v súčasnosti najväčšou hrozbou pre podnikateľov riziko prerušenia prevádzky alebo dodávateľského reťazca. V snahe ušetriť totiž mnoho firiem zoštíhľovalo svoju dodávateľskú sieť, v dôsledku čoho im chýbajú alternatívni dodávatelia. V mnohých prípadoch je prerušenie prevádzky zapríčinené prírodnými katastrofami, ktoré sú podľa štúdie druhým najväčším podnikateľským rizikom. „Poistené škody spôsobené prírodnými katastrofami vzrástli 15-násobne za posledných 30 rokov.“ hovorí Branislav Martinka, riaditeľ odboru firemných klientov v Allianz – SP.

 

Variabilná poistná ochrana

Allianz – SP má v segmente poistenia firemných klientov najdlhšiu tradíciu. Každá spoločnosť je poistená na základe individuálnych podmienok, pričom poistná ochrana je pre každého klienta variabilná.

 

Poistenie majetku – široké poistné krytie v rámci poistenia budov a hnuteľných vecí. Majetkové poistenie vám zabezpečí finančnú hotovosť potrebnú na rekonštrukciu, nahradenie alebo opravu budov, strojov a zásob.

 

Poistenie pre prípad majetkového prerušenia prevádzky – škoda na majetku má často za následok obmedzenie alebo úplné zastavenie prevádzky podniku. Z poistenia prerušenia prevádzky získa podnik finančnú hotovosť na pokrytie fixných nákladov a ušlého zisku.

 

Poistenie strojov a elektroniky – zabezpečí spoľahlivú poistnú ochranu v prípade poškodenia stroja konštrukčným nedostatkom či zlyhaním ľudského faktora.

 

Stavebné a montážne poistenie – poskytuje poistné krytie proti rizikám poškodenia majetku v čase výstavby alebo montáže diela spôsobené náhodnou živelnou udalosťou, chybnou prácou alebo chybným materiálom.

Poistenie prepravných rizík – zabezpečí široké poistné krytie v prípade poškodenia, zničenia alebo straty zásielky ako aj pri vzniku škody spôsobenej tretej osobe.

 

Poistenie zodpovednosti za škodu – v prípade vznesenia nároku treťou osobou poskytne finančné zdroje na odškodnenie poškodenej osoby. Navyše, ak následkom materiálovej alebo konštrukčnej vady spôsobí váš výrobok škodu na veci alebo na zdraví, poslúži vám poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú vadným výrobkom.

 

Poistenie zodpovednosti za environmentálnu škodu – poskytuje plnohodnotné poistné krytie v súvislosti s platnou legislatívou o environmentálnej zodpovednosti pri prevencii a náprave environmentálnych škôd.„Kríza by nemala byť dôvodom šetrenia na poistení,“ hovorí Branislav Martinka z Allianz – SP. „V roku 2012 sme boli pri desiatkach prípadov veľkých škôd, aj u finančne zdravých spoločností, ktoré by bez kvalitného poistného krytia spôsobili týmto firmám existenčné problémy,“ dodáva. Využite preto širokú ponuku poistných produktov pre firmy a spoľahnite sa na Poistenie firemných klientov od Allianz – Slovenskej poisťovne, tak ako väčšina úspešných firiem na Slovensku.

 

Viac informacii najdete tu

 

Zdroj: Allianz – SP

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X