Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikatelia sú bohatší ako ostatní ľudia

Podnikatelia sú bohatší ako ostatní ľudia
Fotobanka Pixmac
12. októbra 2011 Tlačiť

Podľa prieskumu názoru ľudí na podnikateľov, ktorý sme realizovali na Podnikam.SK v septembri až 80% respondentov je presvedčených, že podnikatelia sú skôr bohatší ako nepodnikatelia a až 83% je presvedčených, že kvalita životného štýlu podnikateľa je vyššia v porovnaní so zamestnancom.

Prečo prevláda takýto názor? Je založený na pravde alebo len mylných predstavách? Pravdou však je, že začať podnikať a byť podnikateľom nie je veľakrát ľahké. Vyžaduje si to dostatočnú odvahu, nápaditosť, silnú motiváciu, presvedčenie, veľa času a poväčšinou aj dostatok kapitálu. Niekoho podnikanie oslobodzuje, iného ubíja. Poďme sa pozrieť ako dopadol náš prieskum.

Platia vysoké dane a sú skôr podctiví

Respondenti sa domnievajú, že slovenskí podnikatelia platia vysoké dane a odvody, takto sa vyjadrilo 53% respondentov. 30% respondentov považuje daňové a odvodové zaťaženie podnikateľov za primerané. Napriek tomu sú respondenti presvedčení, že podnikatelia sú skôr podctiví vo vzťahu ku klientom a ich obchodným partnerom.38% respondentov sa vyjadrilo, že kontrola podnikateľov zo strany štátu je nedostatočná, 35% dostatočná a 27% vysoká.

Viac zarábajú, majú kvalitnejší životný štýl a sú usilovnejší

Podnikanie nie je úplne jednoduchou záležitosťou. Človek musí mať podnikateľského ducha, dobrý podnikateľský plán, ísť po výsledkoch, neustále sa prispôsobovať meniacim sa trhovým podmienkam a potrebám zákazníkov. Jednoducho povedané, treba byť usilovný!

O tom, že podnikatelia sú viac usilovnejší je presvedčených až 59% respondentov. 25% si myslí, že sú rovnako usilovní ako zamestnanci. S usilovnosťou je často krát ruka v ruke aj väčší úspech a uznanie. Preto nás tvrdenie respondentov, že podnikatelia sú bohatší (viac zarábajú) a žijú kvalitnejší životný štýl veľmi neprekvapilo. 83% respondentov si myslí, že kvalita životného štýlu podnikateľa je vyššia v porovnaní so zamestnancov a 80% si myslí, že sú podnikatelia bohatší ako ostatní ľudia.

Väčšina by chcela aby ich deti boli podnikateľmi

Viac ako jedna tretina respondentov (40%) by chcela aby ich dieťa bolo v dospelosti podnikateľom. Predpokladáme, že dôvodom je najmä všeobecný názor že podnikatelia sú úspešnejší a bohatší. Kto by nechcel aby jeho dieťa bolo úspešné a darilo sa mu? Za touto túžbou je najmä presvedčenie, že dieťa si bude vedieť v budúcnosti lepšie zabezpečiť kvalitnejšiu životnú úroveň a väčšiu finančnú istotu ak bude podnikateľom. 31% respondentov sa nevedelo vyjadriť a 29% by nechcelo mať zo svojich ratolestí v budúcnosti podnikateľov.Naším podnikateľom udelili respondenti celkovú známku tri.Prieskum sa realizoval na internete v septembri 2011 na vzorke 221 respondentov.

Tiež by vás mohlo zaujímať:• Video o tom čo je podnikanie, čo podnikanie umožňuje a obnáša

https://youtube.com/watch?v=lZKhZmvJuZY

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prieskumy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X