Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikatelia žiadajú zlepšiť kvalitu legislatívneho procesu

Podnikatelia žiadajú zlepšiť kvalitu legislatívneho procesu
Prezident RÚZ Marián Jusko Foto: SITA
27. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V tomto roku sa chce RÚZ zamerať na podporu konkurencieschopnosti firiem, pokračovanie fiskálnej konsolidácie, politiku trhu práce, či reformu vzdelávacieho systému. 

Podnikatelia chcú od vlády prísľub, že sa im nebudú zvyšovať náklady

Kvalita legislatívneho procesu na Slovensku podľa Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) neustále klesá. Ako uviedol prezident únie Marián Jusko, prejavuje sa to pri poslaneckých návrhoch zákonov, ako aj pri preberaní európskych smerníc do slovenského právneho poriadku.
 
„Pri poslaneckých iniciatívach nie sú sociálni partneri vtiahnutí do pripomienkovania navrhovaných právnych noriem, ktorými sa potom musíme riadiť,“ upozornil. Zamestnávateľom sa tiež nepozdáva to, ako Slovensko preberá ustanovenia eurosmerníc. „Mali by sme preberať smernice len v nevyhnutnej miere, aby sme zbytočne nevytvárali záväzky, z ktorých môže byť problém,“ tvrdí Jusko.
 

 
Členovia RÚZ sa na sneme zhodli na potrebe neustáleho zlepšovania podnikateľského prostredia na Slovensku. V tomto roku sa chce RÚZ zamerať na podporu konkurencieschopnosti firiem, pokračovanie fiskálnej konsolidácie, politiku trhu práce, či reformu vzdelávacieho systému. Od vlády šéf RÚZ očakáva jasný prísľub, že sa nebudú zvyšovať náklady pre podnikateľskú sféru.
 
„Domnievame sa, že problémy, ktoré pociťuje Európa, sú zapríčinené aj vysokými nákladmi na produkciu,“ tvrdí Jusko. Ako príklad Jusko uviedol vysokú cenu elektrickej energie na Slovensku v porovnaní s inými krajinami. „Je veľmi ťažké konkurovať pre isté odvetvia, keď všetci konkurenti vo svete majú diametrálne iné ceny elektrickej energie,“ dodal Jusko. Snem RÚZ potvrdil vo funkcii doterajšieho prezidenta Mariána Juska. Šéfom dozornej rady RÚZ zostáva Jozef Kožár. 
 

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

06feb8:30Tvorba výkresovej dokumentácie podľa ISO noriem – Technické kreslenie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X