Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pohľadávky Sociálnej poisťovne vlani stúpli o 58,4 mil. eur

Ilustračné foto: SITA
18. marca 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Počas minulého roka podala Sociálna poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie v celkovom objeme 88,5 mil. eur.

Splátkové kalendáre pre ich nedodržanie poisťovňa zrušila v 552 prípadoch

Sociálna poisťovňa (SP) evidovala ku koncu minulého roka pohľadávky v celkovej sume 725,5 mil. eur. V porovnaní s koncom roka 2013 sa zvýšili o 58,4 mil. eur. Uvádza sa to v správe o hospodárení SP za rok 2014.

Z celkového objemu pohľadávok predstavovali pohľadávky poisťovne na poistnom na základe rozhodnutia 457,6 mil. eur, pohľadávky na penále boli vo výške takmer 191,9 mil. eur, nepredpísané pohľadávky tvorili 58,7 mil. eur a ostatné pohľadávky 17,4 mil. eur.

Počas minulého roka podala Sociálna poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie v celkovom objeme 88,5 mil. eur. „Týmto spôsobom bolo od začiatku roka 2014 vymáhaných spolu 85 695 rozhodnutí,“ uvádza sa v správe o hospodárení poisťovne.

Za minulý rok vydala Sociálna poisťovňa spolu 1 394 rozhodnutí o povolení splátok dlžných súm v celkovom objeme 5,4 mil. eur, z toho úspešne ukončených splátkových kalendárov (100 % úhrada) bolo 279 s uhradenou sumou 942 tis. eur.

Splátkové kalendáre pre ich nedodržanie poisťovňa zrušila v 552 prípadoch na celkovú sumu 1,18 mil. eur. „Ku dňu zrušenia rozhodnutia bolo uhradených zo sumy povolenej na splácanie v zmysle schváleného splátkového kalendára 281 tis. eur,“ uviedla poisťovňa.

Naďalej aktívnych splátkových kalendárov bolo 563 na celkový objem pohľadávok 3,3 mil. eur. Z nich bolo počas vlaňajška uhradených 1,18 mil. eur. 

Voči sledovaným zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR a transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala SP ku koncu minulého roka pohľadávky v sume 120,3 mil. eur.

V porovnaní s koncom roka 2013 ide o nárast takmer o 34 mil. eur. Pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva dosiahli ku koncu minulého roka takmer 81,9 mil. eur, čím sa oproti koncu roka 2013 zvýšili o 26,5 mil. eur.

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala poisťovňa ku koncu vlaňajška pohľadávky vo výške 38,4 mil. eur. Oproti koncu roka 2013 pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam vzrástli o 7,5 mil. eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X