Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pohľadávky SP za pol roka stúpli o 74,5 mil. eur

Pohľadávky SP za pol roka stúpli o 74,5 mil. eur
Ilustračné foto: SITA
16. septembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Od začiatku tohto roka do konca júna podala Sociálna poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie v celkovom objeme takmer 48,1 mil. eur.

Nepredpísané pohľadávky SP tvorili 87,5 mil. eur

Sociálna poisťovňa (SP) evidovala ku koncu júna tohto roka pohľadávky v celkovej sume vyše 741,6 mil. eur. V porovnaní s koncom vlaňajška sa zvýšili o 74,5 mil. eur. Uvádza sa to v správe o hospodárení SP za január až jún tohto roka. Z celkového objemu pohľadávok predstavovali pohľadávky poisťovne na poistnom na základe rozhodnutia 455,2 mil. eur, pohľadávky na penále boli vo výške 181,3 mil. eur, nepredpísané pohľadávky tvorili 87,5 mil. eur a ostatné pohľadávky 17,6 mil. eur.

Od začiatku tohto roka do konca júna podala Sociálna poisťovňa návrhy na vykonanie exekúcie v celkovom objeme takmer 48,1 mil. eur. „Týmto spôsobom bolo od začiatku tohto roka vymáhaných spolu 50 813 rozhodnutí,“ uvádza sa v správe o hospodárení poisťovne. V prvom polroku tohto roka vydala Sociálna poisťovňa spolu 831 rozhodnutí o povolení splátok dlžných súm v celkovom objeme 3,7 mil. eur, z toho úspešne ukončených splátkových kalendárov (100 % úhrada) bolo 60 s uhradenou sumou 83 tis. eur. 

Splátkové kalendáre pre ich nedodržanie poisťovňa zrušila v 251 prípadoch na celkovú sumu 379 tis. eur. „Ku dňu zrušenia rozhodnutia bolo uhradených zo sumy povolenej na splácanie v zmysle schváleného splátkového kalendára 82 tis. eur,“ uviedla poisťovňa. Naďalej aktívnych splátkových kalendárov bolo 520 na celkový objem pohľadávok 3,26 mil. eur. Z nich bolo od začiatku tohto roka do konca júna uhradených 786 tis. eur. 

Voči sledovaným zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti Ministerstva zdravotníctva SR a transformovaným zdravotníckym zariadeniam evidovala SP ku koncu júna tohto roka pohľadávky v sume 102 mil. eur. V porovnaní s koncom minulého roka ide o nárast o 15,7 mil. eur. Pohľadávky poisťovne voči zdravotníckym zariadeniam v pôsobnosti rezortu zdravotníctva dosiahli k 30. júnu tohto roka 67,3 mil. eur, čím sa oproti koncu vlaňajška zvýšili o 11,9 mil. eur.

Voči transformovaným zdravotníckym zariadeniam eviduje poisťovňa ku koncu prvého polroka tohto roka pohľadávky vo výške 34,7 mil. eur. Oproti koncu minulého roka pohľadávky voči týmto zdravotníckym zariadeniam vzrástli takmer o 3,8 mil. eur.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X