Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pošta začne vydávať aj výpisy z listov vlastníctva

Pošta začne vydávať aj výpisy z listov vlastníctva
Ilustračné foto: SITA
11. novembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Pilotný projekt na vydávanie výpisov z listov vlastníctva bude fungovať na jej pôvodných trinástich pracoviskách s integrovanými obslužnými miestami.

Pilotná prevádzka bude fungovať do polovice roka 2014

Slovenská pošta, a. s. (SP) chce čoskoro odštartovať pilotný projekt na vydávanie výpisov z listov vlastníctva v spolupráci s Úradom geodézie, kartografie a katastra SR. Popri už dlhšom vydávaní výpisov z obchodných registrov pôjde o ďalšiu novinku štátnej spoločnosti s cieľom uľahčiť zákazníkom prístup k službám štátu.
 
Podľa hovorkyne SP Stanislavy Pondelovej pilotný projekt na vydávanie výpisov z listov vlastníctva bude fungovať na jej pôvodných trinástich pracoviskách s integrovanými obslužnými miestami. K dispozícii verejnosti sú v Bratislave na troch miestach, v Nitre, Trenčíne, Komárne, Banskej Bystrici, Lučenci, Žiline, Liptovskom Mikuláši, Poprade, Košiciach a Prešove.
 

 
„Pilotná prevádzka bude fungovať do polovice roka 2014, následne plánujeme prevádzkovať túto službu aj na ďalších 201 pracoviskách. Hlavným prínosom služby bude odstránenie geografických obmedzení, teda občan nebude nútený vycestovať na príslušné pracovisko v pôsobnosti ktorého nehnuteľnosť vlastní,“ informovala Pondelová. Cena uvedenej služby bude podľa nej rovnaká ako pri vyžiadaní na katastrálnych odboroch okresných úradov, bývalých správach katastra (osem eur). Pošta chce v budúcnosti spolupracovať aj s Generálnou prokuratúrou SR pri poskytovaní na vybraných pracoviskách výpisov z registra trestov. 
 
V tomto roku rozšírila pošta svoje služby so zámerom efektívnejšieho využitia svojej pobočkovej infraštruktúry. Okrem tradičných poštových služieb tak poskytuje aj služby v spolupráci so štátom alebo inými obchodnými partnermi, o ktoré majú obyvatelia a podnikatelia rastúci záujem. Pošta ako prvá na Slovensku vlani otvorila pilotné pracoviská integrovaných obslužných miest, cez ktoré prevádzkuje vybrané služby štátnej správy.
 

 
„Počas ročnej prevádzky sa záujem občanov o poskytovanie týchto služieb neustále zvyšuje. Z týchto dôvodov bol od júla 2013 rozšírený počet o ďalších 201 pracovísk vo viac ako sto mestách geograficky rovnomerne rozmiestnených po celom Slovensku,“ priblížila Pondelová. Pošta v tomto roku otvorila aj štyri kontaktné miesta daňových úradov na svojich pobočkách v Novej Bani, Veľkom Mederi, Vrábľoch a Novákoch. 
 
Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie vo výške 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Spoločnosť tak môže okrem klasických poštových služieb poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X