Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Príjmy z internetovej reklamy dosiahli 52 miliónov eur

Internet
Pixmac
17. októbra 2016 Zdroj SITA Tlačiť

Príjmy z internetovej reklamy v prvom polroku 2016 vzrástli v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka o 26 %.

Príjmy z internetovej reklamy v prvom polroku 2016 dosiahli na Slovensku 52 miliónov eur. Oproti rovnakému obdobiu minulého roka je to nárast o 26 %. Vyplýva to z informácií, ktoré zverejnila spoločnosť IAB Slovakia.

Vedie display reklama

V rámci jednotlivých reklamných kategórií je podľa IAB Slovakia na prvom mieste s 63-percentným podielom display reklama, ktorá zahŕňa bannery, buttony, skyscrapers, overlays, interstitials, pop ups, mobil display a video reklamu. Kategória display v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka zaznamenala nárast o 33 %.

Nasleduje paid-for-search, čiže reklama zobrazovaná na základe vyhľadávania, s podielom 23 %.

Tretie miesto obsadila kategória classifieds and directories, teda kontextové PPC a katalógová reklama s podielom 13 %. Rebríček uzatvára kategória „iné“ s podielom 2 %. Ako ďalej IAB Slovakia uviedla, najväčší nárast zaznamenala kategória „iné“, keďže v členských, ale aj nečlenských médiách rastú príjmy z tzv. natívnej reklamy.

„Koniec roka 2016, ale najmä rok 2017 prinesie display reklame ešte väčší nárast. Nahráva nám vypredanosť televízií v prospech vyššieho rastu video reklamy a v prospech väčších reklamných formátov. Lokálnym médiám porastú aj tržby z mobilnej reklamy, a to aj vďaka umiestneniu videa a natívnej reklamy,“ uviedol predseda správnej rady IAB Slovakia Michal Žatkuliak.

IAB Slovakia (predtým Asociácia internetových médií) vznikla v máji 2005 ako združenie subjektov pôsobiacich na slovenskom internetovom trhu, ktorého hlavným cieľom je zabezpečiť informovanosť o internete a možnostiach jeho využitia ako reklamného média. V súčasnosti má IAB Slovakia, ktorá je zároveň členom IAB Europe, 34 členov.

K téme

Témy

IAB Slovakia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Internetová reklama

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

02dec8:30Vysielanie zamestnancov do zahraničia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X