Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Sexuálny škandál bývalého hovorcu Subway ničí povesť spoločnosti

SUBWAY
23. novembra 2015 Img_2614.jpg Tlačiť

USA – Svetoznáma sieť rýchleho občerstvenia Subway v súčasnosti zažíva obrovskú hanbu. Jej strojcom je bývalý hovorca spoločnosti Jared Fogle, ktorý bol odsúdený federálnym súdom v americkom Indianapolise na trest odňatia slobody v trvaní viac ako 15 rokov.

Zaujímavá je v tomto prípade skutočnosť, že vymeraný trest ešte o 3 roky prevyšuje trest odňatia slobody navrhovaný samotným štátom. Bývalá prominentná ikona značky Subway reprezentujúca populárne čerstvé sendviče bola v rámci prebiehajúceho súdneho procesu obvinená z viacerých skutkov súvisiacimi s detskou pornografiou.

Tridsaťosemročný Fogle sa stal verejne známou osobnosťou prostredníctvom svojej vlastnej reklamnej kampane zameranej na chudnutie. V rámci propagovaného osobného príbehu sa bývalý hovorca sendvičového reťazca snažil verejnosť presvedčiť o tom, že výrazne schudol pomocou diéty založenej primárne na jedení sendvičov od Subway.

Obhajca obvineného Jeremy Margolis pôvodne žiadal súd o zmiernenie navrhovaného trestu odňatia slobody. Ako dôvod uviedol, že Fogle preniesol svoju závislosť na jedle do závislosti na nelegálnom sexe. V roku 2006 pritom založil bývalý hovorca nadáciu, ktorej cieľom bol rozsiahly boj proti rozširovaniu detskej obezity.

Na základe rozhodnutia súdu je Fogle zároveň povinný zaplatiť finančnú pokutu vo výške 175 tisíc USD, ktorú musí uhradiť popri finančnom odškodnení vo výške 1,4 milióna USD určenému obetiam jeho trestných činov. Subway, ktorý je majiteľom najväčšieho počtu prevádzok rýchleho občerstvenia na svete, prerušil všetky väzby s odsúdeným ihneď po vykonanej domovej prehliadke u podozrivého a ďalej uviedol, že konanie bývalého reprezentanta spoločnosti je absolútne neospravedlniteľné a nereprezentuje hodnoty značky.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Jared Foglesexuálny škandálSubway

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Svet

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X