Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Skrátenie pohotovostí do 22:00 je podľa ANS scestné

Skrátenie pohotovostí do 22:00 je podľa ANS scestné
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
10. decembra 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Asociácia nemocníc Slovenska v tejto súvislosti vyzvala ministerstvo zdravotníctva, aby konečne začalo riešiť budovanie urgentných príjmov.

Nočná služba prvej pomoci je podľa nemocníc vo verejnom záujme

Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) zásadne nesúhlasí s návrhom Asociácie súkromných lekárov, aby lekárska služba prvej pomoci bola otvorená len do 22. hodiny. Podľa prezidenta asociácie Mariána Petka je to v súčasnej situácii nedoriešených urgentných príjmov scestný návrh.

„Trváme na tom, aby lekárska služba prvej pomoci bola otvorená naďalej celú noc, pretože ide o verejný záujem v prospech pacienta. V prípade, že by náhle došlo k skráteniu do 22. hodiny, nebola by zabezpečená kontinuita poskytovania zdravotnej starostlivosti v nočných hodinách. Argumentácia, že by to zabezpečovali záchranky a vozili pacientov do nemocníc, naozaj je plne scestná, pretože toto nie je organizačne nijako zabezpečené,“ povedal Petko.

Potrebné je riešiť urgentné príjmy

Dodal, že asociácia vyzvala ministerstvo zdravotníctva, aby konečne začalo riešiť budovanie urgentných príjmov. „A to v presne zadefinovaných nemocniciach, ktoré musí určiť ministerstvo. A potom napojiť urgentné príjmy na lekársku službu prvej pomoci aj z hľadiska financovania aj z hľadiska personálneho zabezpečenia a až po takto vybudovaných urgentných príjmoch by bolo možné uvažovať o skrátení lekárskej služby prvej pomoci do 22. hodiny,“ doplnil prezident ANS. 

Asociácia nemocníc Slovenska, ktorá združuje 61 regionálnych nemocníc a zdravotníckych zariadení s celkovo viac ako 20-tisíc zamestnancami, na stredajšom zasadnutí Zhromaždenia členov v Martine jednomyseľne zamietla návrh dodatku kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa Slovenského odborového zväzu zdravotníctva a sociálnych služieb, ktorý žiadal zvýšenie platov pre zamestnancov nemocníc okrem lekárov paušálne o osem percent.

„Je nejasná formulácia, čo sa tým myslí – o osem percent. Či súčasťou je už aj zvýšenie platov v zmysle Zákonníka práce. A po druhé, nemocnice na to nemajú finančné prostriedky. Slovenskému odborovému zväzu navrhneme pokračovať v doterajšom znení kolektívnej zmluvy vyššieho stupňa bez tohto navýšenia až do konca marca 2015, kedy budú vyjasnené jednak finančné prostriedky a jednak aj pracovnoprávne vzťahy,“ dodal Marián Petko.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X