Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slováci chcú konzervatívnu investíciu s vysokým výnosom

Slováci chcú konzervatívnu investíciu s vysokým výnosom
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
13. apríla 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

S peniazmi nakladáme obozretne, pričom takmer polovica Slovákov by nikdy nevložila peniaze do rizikovej investície a pred prísľubom vyššieho výnosu uprednostňuje istotu.

Rizikové investície s vyšším výnosom využívajú 4 % Slovákov

Slováci preferujú konzervatívnu investíciu s priemerným 5-percentným výnosom. „Bohužiaľ taká už neexistuje. A to je v našom biznise ten najväčší problém, vysvetliť ľuďom, že keď dostávali v minulosti na termínovanom vklade 5-percentný úrok, že toto obdobie je už dávno preč,“ povedal senior portfólio manažér Pioneer Investments Austria GmbH Petr Zajíc na stretnutí s médiami. A ak sa aj niekedy toto obdobie vráti, tak to nebude podľa neho v dohľadnej budúcnosti. „V súčasnosti sa musia klienti buď zmieriť s tým, že výnos bude veľmi nízky, alebo musia vziať na seba väčšie riziko,“ pokračoval Zajíc.
 

 
V súčasnosti sa podľa neho nachádzame v období veľmi nízkych úrokových sadzieb, investovanie sa tak stáva atraktívne. „V podstate sa dá povedať, že akákoľvek situácia na trhoch alebo v ekonomikách je atraktívna pre investovanie. Skôr záleží na tom, v akom horizonte a v akom rozmere,“ skonštatoval Zajíc. S ohliadnutím do minulosti, situácií, kedy sa na investíciách nedalo zarobiť, bolo podľa neho veľmi málo. „Robili sme si prieskum na desaťročnom horizonte a na akciových investíciách klient zarobí vo vyše 99 % prípadoch,“ uviedol Zajíc. 
 
Skupina Pioneer Investments uskutočnila prieskum o investovaní v spolupráci s agentúrou Sofres Factum. Prieskum sa konal v marci tohto roka na vzorke 500 respondentov. Ako povedal country manažér Pioneer Investments SR Miroslav Ovčarik, Slováci so svojimi peniazmi nakladajú obozretne, pričom takmer polovica by nikdy nevložila peniaze do rizikovej investície a pred prísľubom vyššieho výnosu uprednostňuje istotu. Rizikové investície s vyšším výnosom v súčasnosti využívajú štyria zo sto Slovákov. Celkovo sa pritom do tzv. riskantného obchodu niekedy v živote pustilo 40 % Slovákov. Viac ako polovica Slovákov by takúto investíciu zvažovala, ale veľmi by záležalo na podmienkach daného rizikového obchodu. 
 

 
O riskantný obchod sa podľa výsledkov prieskumu nikdy nepokúsilo takmer 60 % Slovákov. Zo zostávajúcich opýtaných, ktorí niekedy do riskantného obchodu investovali, sa to oplatilo takmer 6 % a 14,3 % na tomto obchode prerobilo. Pätina potom investovala so striedavým úspechom. Medzi riskantné investície, ktoré sa ľudom oplatili, patrili najčastejšie investičné fondy, nákup konkrétnych cenných papierov a investície do nehnuteľností alebo zlata.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X