Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Slováci stále viac nakupujú v zahraničných eshopoch

Slováci stále viac nakupujú v zahraničných eshopoch
Fotobanka Pixmac
22. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Slováci spolu s ďalšími obyvateľmi strednej Európy stále viac drobných nákupov (za 30 až 70 eur) uskutočňujú cez zahraničné internetové obchody. Pri nakupovaní dokonca neváhajú navštíviť ani ázijské webstránky.

 
Vyplýva to z prieskumu spoločnosti PayPal, ktorý skúmal preferencie 12 tisícov ľudí zo Slovenska, ČR, Poľska, Maďarska a Rumunska.
 

Aj menšie nákupy robíme online

„Transakcie s nízkymi sumami boli doteraz charakteristické pre miestne trhy. Zmena naznačuje vzrastajúcu dôveru k internetovým nákupom bez ohľadu na to, kde predajca sídli,“ uviedol Damien Perillat, regionálny manažér spoločnosti PayPal pre strednú a východnú Európu. Tento trend podľa neho taktiež naznačuje, že trh je už zrelý a ľuďom vyhovuje vykonávať menej dôležité, každodenné nákupy online.
 
 
 
Druhým trendom je silnejúce postavenie ázijského trhu v oblasti online nákupov. „Kultúrna a zemepisná vzdialenosť medzi strednou a východnou Európou a Áziou prestáva hrať rolu,“ myslí si Perillat. Podľa výsledkov prieskumu mieria Slováci na ázijský trh hlavne vtedy, keď hľadajú lacnejšiu alternatívu značkovej elektroniky. Tieto zariadenia však, spolu s Rumunmi a Maďarmi, radi nakupujú aj v členských krajinách Európskej únie (EÚ). Naopak Poliaci ostávajú verní svojmu miestnemu trhu. 
 
Najobľúbenejšou kategóriou zahraničných nákupov je elektronika. Za ňou nasleduje oblečenie, digitálne produkty a softvér, populárne sú aj hodinky, šperky, parfumy a kozmetika. Slováci volia online nákupy v zahraničí najmä kvôli nižším cenám. To platí aj pre ďalšie krajiny z daného regiónu. Druhým najdôležitejším dôvodom pre voľbu zahraničných internetových obchodov je, že požadovaný tovar nie je na slovenskom trhu dostupný. K dôvodom nákupov spoza hraníc patrí podľa Perillata aj to, že na miestnom trhu nie sú požadované produkty dostupné v najnovšej, prípadne v požadovanej verzii.
 

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Trendy a inovácie

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X