Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Slovensko má nové ekologické dátové centrum

Slovensko má nové ekologické dátové centrum
VNET
13. marca 2013 Zdroj Podnikam.SK, PB Tlačiť

(PR) Spoločnosť VNET a.s. spustila v marci 2013 do komerčnej prevádzky prvé ekologické dátové centrum na Slovensku. Dátové centrum Digitalis má celkovú rozlohu 3000 m2 a nachádza sa v širšom centre Bratislavy na Trnavskej ceste. Jeho konektivitu zabezpečujú 4 redundantné, geograficky nezávislé optické trasy s kapacitou viac ako 100 Gbit/s s možnosťou prenájmu nenasvietených vlákien. Vďaka množstvu inovačných technológií garantuje DC Digitalis dostupnosť služieb až 99,993%, pričom je šetrné k životnému prostrediu.

 

Dátové centrum disponuje unikátnym systémom chladenia, kombináciou priameho a nepriameho freecoolingu , ktorý bol navrhnutý a realizovaný v spolupráci so spoločnosťou E.D.T. Zeleným dátovým centrom je aj vďaka inštalácii rotačných UPS od spoločnosti Caterpillar, ktorých používaním nevzniká ťažko odbúrateľný chemický odpad v podobe opotrebovaných batérií. Hasenie vodnou hmlou je ďalším zeleným prvkom dátového centra. Toto 100% ekologické riešenie využíva na hasenie zmes atomizovanej, demineralizovanej vody a vzduchu, ktorá nie je elektricky vodivá a pri hasení má podobné vlastnosti ako inertný plyn. Bez využitia nezostane ani zostatkové teplo vyprodukované v DC Digitalis, ktorým budú vyhrievané priľahlé skleníky záhradného centra.

 

Spoľahlivosť a redundancia elektrického napájania je zabezpečená 4 vetvami . Každá vetva je napájaná vlastným transformátorom s vlastným generátorom a UPS s modulmi v počte n+1. Pre zvýšenie spoľahlivosti sú motorgenerátory od spoločnosti Caterpillar vybavené zdvojenými štartérmi, z ktorých jeden je pripojený na rotačnú UPS.

 

Aktívna dátová infraštruktúra je postavená na najmodernejšej produktovej rade datacentrových prepínačov Nexus spoločnosti Cisco Systems. Pre ich vyššiu priepustnosť, dostupnosť, flexibilitu a plnú podporu cloudových služieb boli nimi nahradené aj prepínače v staršom dátovom centre SHC III. Tento plne redundantný design umožňuje budovanie virtuálnych zákazníckych datacentier, ako aj geografických clustrov, ktoré podporujú okamžitú migráciu virtuálnych serverov z jedného datacentra do druhého pri zachovaní pôvodnej IP adresy.

 

V troch dátových sálach s celkovou plochou takmer 1000m2 budú zákaznícke zariadenia umiestňované do 340 rackov značky Rittal s nosnosťou 1500 kg. Každý server bude napojený na 2 PDU s vlastným meraním elektrickej energie pre každý server. Toto meranie je priamo prepojené s informačným systémom. Vďaka tomu zákazník získa jedinečnú možnosť kontrolovať spotrebu svojho zariadenia priamo vo VNET zákazníckej zóne.

 

Z bezpečnostného hľadiska je dôležité, že budova bola projektovaná ako dátové centrum a pri projektovaní boli dodržané princípy zónovania. Bezpečnosť Digitalisu zabezpečuje kombinácia bezpečnostných prvkov – prístupové bezpečnostné systémy (biometria, čip), mechanický bezpečnostný systém, elektronický zabezpečovací systém, elektronická požiarna signalizácia, kamerový systém, dvojitý monitoring, časové tokeny a mnoho ďalších opatrení, ktoré zaručujú maximálnu možnú bezpečnosť dát klientov.

 

Pre zákazníkov ponúkame celé portfólio serverhousingových produktov: od umiestnenia jedného servera, cez službu dedikovaný alebo virtuálny server, až po prenájom plochy dátového centra.

 

Viac info nájdete na http://www.vnet.sk/

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Znižovanie nákladov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X