Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sociálke sa nenapĺňajú plánované príjmy z odvodov

sa nenapĺňajú plánované príjmy z odvodov
Ilustračné foto: SITA
20. októbra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Sociálna poisťovňa (SP) by mala v tomto roku dostať od ekonomicky aktívnych osôb na bežnom poistnom o 88,2 mil. eur menej, ako predpokladala vo svojom rozpočte na tento rok.
 
Vyplýva to z návrhu rozpočtu poisťovne na rok 2014, ktorý obsahuje aj očakávané výsledky hospodárenia poisťovne v tomto roku.
 

Sociálna poisťovňa bude mať aj nižšie výdavky

O vyše 1,8 mil. eur by mala poisťovňa v porovnaní s plánom na tento rok získať z dlžného poistného. „V očakávanej skutočnosti príjmov z dlžného poistného je zapracované plánované oddlženie zdravotníckych zariadení vo výške 9 mil. eur,“ uvádza poisťovňa. Príjmy poisťovne zo sankcií by však v tomto roku mali predstavovať takmer 15 mil. eur, čo má byť v porovnaní s rozpočtom viac o 10,5 mil. eur.
 
Výdavky poisťovne by v tomto roku mali byť oproti schválenému rozpočtu nižšie o 16,7 mil. eur. Fond nemocenského poistenia by mal mať oproti plánu nižšie výdavky o 29,4 mil. eur. Ako uvádza poisťovňa, dôvodom je najmä nižší priemerný mesačný počet prípadov vyplatených dávok oproti údajom zapracovaným v rozpočte na rok 2013. 
 

 
Výdavky fondu invalidného poistenia by mali byť v porovnaní s rozpočtovanou sumou nižšie o 24,5 mil. eur, a to pre nižší počet a nižšiu priemernú výšku novopriznávaných dôchodkov a vyšší počet zaniknutých dôchodkov, ako sa predpokladalo v rozpočte. Vo fonde starobného poistenia by však mali byť tohtoročné výdavky oproti plánu vyššie o 25,3 mil. eur, pre vyššiu priemernú výšku priznávaných starobných dôchodkov a nižší počet zaniknutých dôchodkov.
 
 
O 9,5 mil. eur by mali byť vyššie výdavky vo fonde poistenia v nezamestnanosti. Dôvodom je vyššia priemerná výška dávky na jedného poberateľa oproti skutočnosti roku 2012 a rozpočtu na rok 2013.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Odvody do sociálnej poisťovne

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

03mar15:00Kto Vám pomôže s angličtinou vo firme?15:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

09mar8:30Komplexný kurz: Logistika8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

09mar8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X