Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Spánkové návyky neúspešných ľudí. Ktoré z nich máte?

Ráno, budík, vstávanie
ilustračné: thinkstockphotos.com
26. februára 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

O dôležitosti spánku už určite viete. Kvalitný spánok vám zabezpečí dostatok energie na nasledujúci deň. Podľa výskumov totiž existuje priama súvislosť medzi nedostatkom spánku a zvýšeným stresom a negatívnymi účinkami na zdravie.

To je dôvod, prečo je také dôležité si osvojiť zdravé spánkové návyky. Ľudia, ktorí sa topia v nesprávnych spánkových návykoch istým spôsobom sabotujú svoju budúcnosť. Toto sú niektoré z návykov, ktorým by ste sa mali vyhnúť:

 1. Zabúdanie na naplánovanie si ďalšieho dňa

Vytvorením plánu na ďalší deň si zabezpečíte lepšie ráno a z toho plynúci lepší deň. Treba myslieť aj na krátkodobú budúcnosť.

 1. Žiadna reflexia pred spaním

Neúspešní ľudia nemusia vidieť, že je potrebné reflektovať svoj život, svoj deň. Akoby necítili, že ich životy môžu byť hektické práve preto, že sa nedokážu na pár minút ponoriť do ticha.

 1. Nosenie technológií do spálne

Neúspešní ľudia ničia svoje spánkové návyky aj tým, že odmietajú odložiť svoje telefóny. Kontrola účtov na sociálnych sieťach pritom nestojí za nekvalitný spánok.

 1. Starosť o zajtrajšok

Lámať si hlavu s tým, čo prinesie budúcnosť, nie je vždy vhodné. Samozrejme, niekedy musí človek rozmýšľať nad závažnými blížiacimi sa udalosťami. Ak však trávite celú noc ležaním v posteli a rozmýšľaním nad desivou budúcnosťou, je to zlé znamenie.

 1. Zanedbávanie hygieny

Umyť si zuby, osprchovať sa, v prípade dám sa aj odlíčiť, nie je nič ťažké. Keď to pred spaním urobíte, budete sa cítiť omnoho lepšie.

 1. Prijímanie kofeínu po 14. hodine

Podľa výskumov by ste nemali piť kávu po 14. hodine. Ak sa kávy neviete vzdať, pite ju len v dopoludňajších hodinách, zmeny pocítite do niekoľkých týždňov.

 1. Nočné popíjanie a jedenie

Alkohol pred spaním – hovoríme o poháriku – vás okráda o kvalitný spánok. Zabraňuje vám upadnúť do hlbšej a regeneračnej rázy spánku. To isté platí aj o jedle. Ak sa najete krátko pred spaním, vaše telo bude zamestnané trávením namiesto toho, aby načerpalo energiu na ďalší deň.

 1. Spánok pri svetle

Či už ide o svetlo pouličnej lampy vedľa vášho okna, blikanie televízora alebo telefónu, všetky z týchto svetiel vám bránia v upadnutí do hlbšieho a osviežujúceho spánku. Stačí, ak si dáte na oči uterák či nejakú pásku.

 1. Nedodržiavanie presných spánkových hodín

Pokiaľ nemáte presný spánkový režim, môže to narušiť váš denný rytmus a mať zlý dopad na váš profesijný i osobný život. Snažte sa chodiť do postele v presnú hodinu a vstávať vždy v rovnaký čas.

 1. Nedostatok spánku

Ak sa niekto vyhovára na to, že nemá dostatok času na spánok, má zle určené priority. Dostatok spánku je nevyhnutný pre zdravie. Početné štúdie totiž dokázali, že nedostatok spánku súvisí s rôznymi zdravotnými problémami.

 1. Prílišné teplo v miestnosti

Pre vlastné pohodlie si mnoho ľudí miestnosť, v ktorej spí, zbytočne prekuruje. Na spánok viac ako 20 stupňov určite nepotrebujete.

 1. Nočné „vyčíňanie“ a víkendové dospávanie

Zostať hore celú noc je spravidla zlý nápad. Niekedy sa ale prihodia také okolnosti, že má človek chuť ostať hore celú noc aj počas pracovného týždňa a dospať to cez víkend. Opäť tým však narúša svoj denný aj spánkový cyklus a mozgovú činnosť, produkciu hormónov a regeneráciu buniek.

K téme

Témy

skills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X