Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Technologické spoločnosti v Londýne zaberajú v súčasnosti viac kancelárskych priestorov ako banky a právnické firmy

google
SITA/AP
28. novembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

V hlavnom meste Veľkej Británie zaberajú technologické spoločnosti viac priestoru ako podniky z ktoréhokoľvek iného odvetvia. Vyplýva to z prieskumu realitného makléra Knighta Franka..

V posledných štyroch rokoch londýnske technologické, mediálne a telekomunikačné (TMT) spoločnosti majú prenajatých/zakúpených 1 161 288 metrov štvorcových kancelárskych priestorov. Pritom finančné firmy majú menej ako 743 220 metrov štvorcových a profesionálne firmy, ako právnické a účtovnícke, zaberajú 520 257 metrov štvorcových kancelárií.

Hlavný technologický hub v Londýne je Shoreditch, kde sa prenájom od roku 2011 zvýšil zo 40 na 65 libier za meter štvorcový.

„Shoreditch sa čoraz viac stáva obľúbenou lokalitou pre tech firmy, ktoré nadobúdajú veľkosť a charakter mainstreamových spoločností, zatiaľ čo startupová scéna v súčasnosti migruje do dištriktov a štvrtí smerom na východ ako je napríklad Whitechapel,“ napísal Knight Frank.

„Je to zdravý vývoj pre trh. Ak Londýn chce produkovať v budúcnosti spoločnosti ako Google alebo Amazon, musí umožniť expandujúcim firmám presunúť sa zo startupových inkubátorov do moderných kancelárií. To tiež znamená, že ostatné/ďalšie časti Londýna budú mať výhody z ekonomickej vzpruhy, ktorú príval startupov môže priniesť.“

Google – Firma v prvom štvrťroku roku 2013 predbežne zakúpila približne 74 300 metrov štvorcových na King’s Cross Central. A odvtedy sa spoločnosť vďaka ďalším nákupom priestorov v tejto lokalite relatívne výrazne „udomácňuje“.

Amazon – V druhom štvrťroku 2013 získali takmer 19 700 metrov štvorcových na Holborn Viaduct 60. V 2014 sa ich ďalším cieľom stala lokalita Principal Place, Worship Street.

Facebook – Na Brock Street 10 v Regent´s Place získali v roku 2013 (v treťom štvrťroku) okolo 8 100 metrov štvorcových, potom nadobudli 6 000 metrov štvorcových priestorov na Euston Road 338. A nová základňa spoločnosti vyrastie do roka 2017 na Rathbone Square.

Skype – Firma má od roku polovice 2012 8 250 metrov štvorcových v renovovaných priestoroch na Waterhouse Square 2.

King.com – 2 300 metrov štvorcových majú od polovice roka 2013 v Central St Giles, potom nadobudli 3 300 metrov štvorcových kancelárskych priestorov v Seven Dials Warehouse, Earlham Street. V 2015 expandovali opäť a viac ako 6 000 metrov štvorcových obývajú na Wardour Street.

K téme

Témy

AmazonFacebookGoogleSkype

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

10máj8:30Zmeny v DPH pre e-shopy v roku 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10máj8:30Zmeny v DPH pre e-shopy v roku 20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19máj8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X