Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Šesť položiek, ktoré je lepšie vymazať z Faceboku

Tržby firmy Facebook za reklamu posilnili
Ilustračné foto SITA/AP
26. februára 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.techradar.com Tlačiť

Online svet patrí zdieľateľom. Ak sa s inými ľuďmi delíte o informácie o tom, čo ste dnes mali na obed, kde ste boli na dovolenke, váš hudobný vkus alebo s nimi zdieľate rôzne fotografie, aj vy sa stávate aktívnou súčasťou tohto priestoru. Ak však nepoužívate sociálne siete na biznis účely, niektoré informácie je zbytočné o sebe zverejňovať. Webový portál www.techradar.com odporúča vymazanie nasledovných položiek.

  1. Telefónne číslo

Zverejniť telefónne číslo mohlo byť dobrou myšlienkou tak šesť rokov dozadu, v súčasnej dobe je však z pohľadu bezpečnosti lepšie, keď ho na svojom profile neuvádzate. Súkromné telefónne číslo by mali mať k dispozícii len tí správni ľudia z vášho najbližšieho okolia

  1. Fotografie s alkoholom

Sociálne médiá sú miestom, ktoré pravidelne navštevujú aj mnohí náboroví pracovníci. Cieľom ich prieskumu je úplne všetko, čo im pomôže dokresliť si obraz o tom, s akou osobou prichádzajú do kontaktu na pracovnom pohovore. Fotografie s alkoholom vám môžu pokaziť povesť a pripraviť vás o šancu získať pracovné miesto, o ktoré sa uchádzate.

Bratislava určila presné miesta, kde je zakázané piť alkohol, platí to od 15. júla
SITA/AP
  1. Dátum narodenia

Je milé, keď vám priatelia a známy gratulujú k narodeninám. Poteší to minimálne vaše ego. Je to však naozaj tá správna cesta, ako si vyslúžiť popularitu a pozornosť? V neposlednom rade je to údaj, ktorý dokonale dopĺňa tajničku o vašom mieste bydliska a mene.

  1. Fotografie z letísk a dovoleniek

Ak je vaším cieľom vzbudiť závisť vašich známych, potom je zverejňovanie dovolenkových fotografií tým správnym gestom, ako na to. Je to podobné, ako zverejnenie vašej aktuálnej polohy. Treba si tu však položiť otázku, koľkým z vašich 550 priateľov naozaj dôverujete, aby ste im takýmto spôsobom odkrývali vaše súkromie?

Young businessman relaxing on his sun lounger
thinkstockphotos.com
  1. Šéfa

Ak si chcete zachovať aké také súkromie, pridanie vášho šéfa patrí na inú sociálnu sieť. Naozaj túžite po tom, aby videl, ako si užívate dovolenku, kým jemu chýbate v práci? A naopak, ste až takí zvedaví na to, kde všade trávi čas on, kým sa vy potíte v práci?

  1. Fotografie bývalého partnera

Tu si treba položiť otázku, či skutočne chcete, aby vaši ďalší partneri videli, ako ste trávili čas s ich predchodcami? V prípade, že ste to náhodou boli vy, kto bol opustený, je pre vaše mentálne zdravie žiaduce, aby ste si profil vyčistili od týchto fotografií.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

K téme

Témy

Facebookinformácieskillssociálne médiásociálne siete

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X