Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Väčšina zadlžených Slovákov obviňuje zo svojich dlhov len seba

Väčšina zadlžených Slovákov obviňuje zo svojich dlhov len seba
Ilustračné foto: stockimages, Stock - photo
6. júla 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KRUK Česká a Slovenská republika, ktorý sa vo februári a marci tohto roka uskutočnil na vzorke 800 respondentov. 
 
Väčšina respondentov (69 %), čo sú ľudia s nižším príjmom a vzdelaním, si myslí, že sa zadlžujú ľudia, ktorí sa dostali do ťažkej životnej situácie, resp. precenili svoje finančné možnosti, avšak majú záujem svoje dlhy splácať. Naopak, ľudia s vyšším príjmom a vzdelaním, prevažne vysokoškoláci a podnikatelia si myslia, že sa zadlžujú tí, ktorí nemajú v úmysle svoje dlhy splácať a veriteľom sa tak vyhýbajú. 
 

Štvrtina Slovákov je zo z financií v strese

Z prieskumu ďalej vyplýva, že stres z finančnej situácie svojej domácnosti nepociťujú takmer tri štvrtiny (73 %) respondentov. V tejto kategórii sú zastúpení ľudia s vyšším vzdelaním, podnikatelia a slobodní ľudia. Naopak, vyše štvrtina oslovených účastníkov prieskumu (26 %) priznáva, že je v strese a obáva sa o finančné zabezpečenie seba i svojej rodiny. V tejto kategórii sú zastúpení ľudia s nižším vzdelaním, ľudia mimo ekonomickú aktivitu, či rozvedení. 
 

 
Takmer tri štvrtiny respondentov (73 %) by v prípade, ak by boli zadlžení a kontaktovala ich inkasná agentúra, spolupracovali s ňou. Takmer štvrtina respondentov (23 %) by v tomto prípade s inkasnou agentúrou vôbec spoluprácu nenadviazala a snažila by sa vyhnúť splateniu dlhu. Najčastejšie zastúpenie v tejto kategórii majú ľudia mimo ekonomickej aktivity, typicky nezamestnaní, študenti a matky na rodičovskej dovolenke. 
 
Väčšina respondentov by v prípade, ak by nemala dostatok financií na zaplatenie účtov alebo splátok úveru, očakávala od spoločnosti zaoberajúcej sa správou pohľadávok návrh splátkového kalendára, ktorý by im umožnil splatenie dlhov v sumách, ktoré si môžu dovoliť. Agentúru SITA o tom informovala Alexandra Kostřícová, account manager spoločnosť KRUK.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X