Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vďaka eurofondom z MH má vzniknúť 2 tisíc pracovných miest

Vďaka eurofondom z MH vznikne 5 tisíc pracovných miest
24. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Vďaka európskym prostriedkom, ktoré má k dispozícii Ministerstvo hospodárstva SR (MH), by mohlo vzniknúť ďalších zhruba 2 tisíc nových pracovných miest.
 
Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), ktorá je implementačnou agentúrou pre štrukturálne fondy EÚ, aktuálne eviduje v dvoch nových výzvach necelých 600 projektov od slovenských podnikateľov, ktorí požiadali o nenávratný finančný príspevok.
 

Na celý projekt je určených 100 tisíc eur

“Taký vysoký počet sme ani neočakávali,“ uviedol po stretnutí so šéfkou SIEA minister hospodárstva Tomáš Malatinský. Pracovné miesta, ktoré vzniknú aj vďaka podpore z eurofondov, musia podnikatelia udržať minimálne päť rokov. Prácu by mali nájsť najmä mladí ľudia, a to v oblasti inovácií a technologických transferov.
 

 
 
Slovenská inovačná a energetická agentúra pripravuje pre podnikateľov ďalší podporný projekt. Ako uviedla šéfka agentúry Svetlana Gavorová ,už v najbližších dňoch budú môcť podnikatelia prejaviť záujem o inovačné vouchery. “Cieľom je zintenzívniť spoluprácu medzi malými a strednými podnikmi a vedecko-výskumnými pracoviskami,“ uviedla Gavorová.
 
Na celý projekt je určených 100 tisíc eur a výška pomoci pre jeden projekt, čiže nominálna hodnota jedného vouchera, sa bude pohybovať na úrovni 3 500 eur. “Pomoc bude poskytnutá len na projekty, na ktoré nebola v minulosti štátna pomoc,“ konštatovala Gavorová.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X