Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Verejnému obstarávaniu vlani dominovala zákazka na obchvat Bratislavy

Money, Financial, Business Growth concept, Close up Of  Hand Cou
Thinkstock
31. mája 2017 Zdroj SITA Tlačiť

Vygenerovala najväčšieho obstarávateľa – Ministerstvo dopravy a výstavby SR i najúspešnejšieho uchádzača podľa objemu zmluvnej hodnoty (takmer 1,9 mld. eur). Tým bola koncesionárska spoločnosť Zero Bypass Limited.

Verejnému obstarávaniu v roku 2016 dominovala zákazka na vybudovanie nultého obchvatu Bratislavy. Vygenerovala najväčšieho obstarávateľa – Ministerstvo dopravy a výstavby SR i najväčšieho úspešného uchádzača podľa objemu zmluvnej hodnoty (takmer 1,9 mld. eur). Tým bola koncesionárska spoločnosť Zero Bypass Limited so sídlom v Londýne. Ide o jediného mimoslovenského uchádzača v najväčších desiatich zadaných zákazkách.

Vyplýva to z rebríčka TOP 10 verejných obstarávateľov a úspešných uchádzačov, ktorý na základe údajov Úradu pre verejné obstarávanie vypracovala spoločnosť Otidea.

Medzi najväčšími obstarávateľmi nechýbajú už päť rokov Železnice SR

„Na druhom mieste medzi obstarávateľmi bola Národná diaľničná spoločnosť, najmä vďaka úsekom diaľnic D1 Budimír – Bidovce a D3 Čadca, Bukov – Svrčinovec. Za posledných päť rokov nechýbali ani raz medzi najväčšími piatimi obstarávateľmi Železnice Slovenskej republiky, minulý rok boli tretie,“ informovala v stredu manažérka vzdelávania spoločnosti Otidea Monika Svinčáková.

Ďalší v poradí bol Nitriansky samosprávny kraj, ktorý obstarával dodávateľa pravidelnej prímestskej autobusovej dopravy s predpokladanou hodnotou zákazky 501 mil. eur. Jediný uchádzač, spoločnosti Arriva Nové Zámky, a. s. a Arriva Nitra, a. s., ponúkol cenu o takmer 200 mil. eur nižšiu. Táto skupina dodávateľov je súčasne tretí najväčší uchádzač vo verejnom obstarávaní v minulom roku podľa zmluvnej hodnoty.

„Na druhom mieste (medzi uchádzačmi) bolo Združenie Nimnica. To uspelo v zákazke na modernizáciu železničnej trate medzi Púchovom a Žilinou spomedzi piatich ponúk. Štvrté bolo konzorcium Strabag, s.r.o., Porr, s.r.o. a Hochtief CZ, a.s. ako dodávateľ diaľničného úseku D3 Čadca – Svrčinovec, kde bola zmluvná hodnota o 20 percent vyššia, ako predpokladaná hodnota zákazky, priblížila Svinčáková. Piata je spoločnosť Skanska SK, a.s., realizujúca výstavbu úseku D1 Budimír – Bidovce. Jej ponuka bola o šesť percent nižšia ako pôvodne predkladaná hodnota zákazky.

Spoločnosť Otidea s. r. o. sa špecializuje na odborné vzdelávanie v oblasti verejného obstarávania. Okrem otvorených kurzov, vzdelávania na mieru a poradenstva vo verejnom obstarávaní sa venuje aj organizovaniu konferencií a prieskumov venovaným aktuálnym otázkam v oblasti verejného obstarávania.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

verejné obstarávanie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

29jún9:00e-Commerce – nové pravidlá dovozu tovaru pre zásielky s nízkou hodnotou tovaru - vrátane DPH pravidiel pre colné konanie9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06júl8:30Aktuálne problémy zdaňovania v oblasti cezhraničných daňových vzťahov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X