Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Vláda schválila nové podmienky využívania eurofondov

Vláda schválila nové podmienky využívania eurofondov
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
12. februára 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Dokument by mal byť ešte prerokovaný s komisiou a upravený na základe jej prípadných pripomienok do 15. júna.

Slovensko plánuje využiť spolu 15,3 mld. eur

Vláda na stredajšom zasadnutí schválila s pripomienkami definitívny návrh Partnerskej dohody SR na roky 2014 až 2020. Ide o základný dokument, na základe ktorého bude Slovensko využívať peniaze Európskej únie (EÚ) v novom sedemročnom programovom období. Pripomienky však podľa hovorkyne podpredsedu vlády pre investície Silvie Belešovej nemajú zásadný charakter. Vicepremiér pre investície Ľubomír Vážny, ktorý zodpovedá aj za využívanie eurofondov, má predložiť návrh Partnerskej dohody Európskej komisii (EK) na proces formálneho schvaľovania do konca februára. Dokument by mal byť ešte prerokovaný s komisiou a upravený na základe jej prípadných pripomienok do 15. júna.
 
Slovensko plánuje v súčasnom období eurofondov využiť z Kohézneho fondu a štrukturálnych fondov EÚ spolu 15,3 mld. eur. Na projekty v hlavných šiestich operačných programoch je z európskych zdrojov určených 13,6 mld. eur. Najviac peňazí má využiť Operačný program Integrovaná infraštruktúra, a to 4,037 mld. eur, Kvalita životného prostredia 3,157 mld. eur, Výskum a inovácie 2,227 mld. eur, Ľudské zdroje 2,038 mld. eur, vrátane 72,18 mil. eur na zamestnanosť mládeže, Integrovaný regionálny operačný program 1,862 mld. eur a Efektívna verejná správa 278,45 mil. eur. Technická pomoc má vyčlenené zdroje EÚ v objeme 169,07 mil. eur a Program rozvoja vidieka 1,545 mld. eur po transfere z druhého do prvého piliera. 
 

 
Okrem toho na menšie programy európskej územnej spolupráce so susednými štátmi je vyčlenených 223,37 mil. eur, na investície do infraštruktúry v rámci fondu CEF (Nástroj prepájania Európy) 743 mil. eur, pre Jadrovú elektráreň Jaslovské Bohunice 225 mil. eur. Investície do poľnohospodárstva, prírodných zdrojov a vidieka by mali dosiahnuť 4,69 mld. eur. SR môže z rozpočtu EÚ v rokoch 2014 až 2020 získať celkovo okolo 20 mld. eur a odviesť do neho 6,78 mld. eur. 
 
„V medzirezortnom pripomienkovom konaní bolo k Partnerskej dohode zaslaných 645 pripomienok, z toho 336 zásadných. Počas vyhodnotenia sa zapracovalo 87 pripomienok. Z uvedeného počtu pripomienok bolo 370 z rezortov, z toho 119 zásadných a 62 akceptovaných,“ uviedla pre agentúru SITA Belešová. Naviac pripomienok zaslal Klub 500, a to 108, z toho 103 zásadných a počas rozporových konaní bolo prijatých a zapracovaných 41 pripomienok. „Pripomienky boli rôzneho charakteru, keďže ide o dokument, ktorý v zásade pokrýva všetky oblasti národného hospodárstva a keďže tento dokument je základom pre programové obdobie 2014 – 2020,“ dodala Belešová.
 

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Eurofondy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

30máj8:30Employer Branding Academy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

03jún8:30Logistický audit8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X