Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vlani pribudlo v SR najviac firiem za posledných šesť rokov

Vlani pribudlo v SR najviac firiem za posledných šesť rokov
Fotobanka Pixmac
18. februára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

V minulom roku vzniklo na Slovensku viac ako 20 tisíc nových firiem, čo predstavuje v porovnaní s rokom 2011 nárast o takmer 4 %.

 
Podľa údajov poradenskej spoločnosti Bisnode Slovensko pritom celkový registrovaný kapitál novo vzniknutých firiem presiahol 441 mil. eur.
 

Drvivá väčšina nových firiem boli eseročky

Počet nových spoločností na Slovensku v minulom roku je podľa spoločnosti Bisnode najvyšší za posledných šesť rokov. Z celkového počtu 20 044 nových firiem bolo pritom vlani zaregistrovaných 19 801 spoločností s ručením obmedzeným, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 4,3 %. Počet novo založených akciových spoločností však medziročne poklesol o 19,5 % na 243.
 
Minuloročné výsledky podľa analytičky spoločnosti Bisnode Slovensko Petry Štěpánovej ukazujú, že ekonomické problémy v Európe nemajú na podnikateľský apetít na Slovensku vplyv. Podnikatelia pritom podľa jej slov prudko strácajú záujem o akciové spoločnosti, keďže ich v minulom roku vzniklo najmenej od roku 2007. „To súvisí predovšetkým so zákazom listinných akcií na doručiteľa, tzv. anonymných akcií,“ dodala Petra Štěpánová. 
 
 
Celkovo ku koncu vlaňajška evidovala spoločnosť Bisnode vo svojich databázach 204 667 slovenských firiem, z čoho bolo 3,7 % akciových spoločností a 96,3 % spoločností s ručením obmedzeným. Celkový počet kapitálových spoločností registrovaných na Slovensku tak od konca roku 2011 vzrástol o 15 249, čo predstavuje nárast o 8,1 %. „Trend pomerne rýchlo rastúceho počtu firiem možno pre slovenskú ekonomiku hodnotiť ako pozitívny,“ dodáva Petra Štěpánová. 
 
 
Spoločnosť Bisnode Slovensko, s.r.o. sa zaoberá zberom informácií o slovenských spoločnostiach, ich spracovaním do jednotnej štruktúry a následným vydávaním týchto firemných profilov vo forme internetovej databázy. Skupina Bisnode bola založená v roku 1989 a v súčasnosti má viac ako 3 000 zamestnancov v 17 európskych krajinách.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako založiť s.r.o.

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X