Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

6 čŕt, ktorými sa vyznačujú najlepší podnikatelia. Máte ich aj vy?

podnikateľka
ilustračné: pixabay.com
10. marca 2021 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Sú určití ľudia ako Elon Musk a Steve Jobs, pri ktorých má človek pocit, že dôvodom, prečo sa narodili, bolo to, aby zásadným spôsobom zmenili svet podnikania a biznisu. Vďaka čomu sú ľudia ako oni takí špeciálni?

Hoci nie každý podnikateľ má „hlavu“ ako Musk či Jobs, neznamená to, že nemôže byť v biznise úspešný. Samozrejme, podnikanie nie je pre každého, existuje však niekoľko charakterových čŕt, ktoré keď si človek osvojí, vydá sa pravdepodobne po ceste za splnením svojich snov.

  1. Schopnosť dávať myšlienkam a nápadom reálne kontúry.

Takmer každý človek má občas nejaké tie veľké nápady a idey. Len nemnoho ľudí však skutočne spraví onen dôležitý krok k tomu, aby došlo k ich zhmotneniu či reálnemu naplneniu. Dôležitá je v tejto súvislosti schopnosť predstaviť si celý proces efektívneho zhmotnenia konkrétnej myšlienky.

  1. Schopnosť neutápať sa kvôli zlyhaniu, ale učiť sa z neho.

Aj tí najznámejší podnikatelia zlyhali, dokonca niekoľkokrát. Dôležité je z danej veci sa poučiť a pri ďalšom zhmotňovaní nápadov a realizovaní ideí sa vyhnúť tomu, čo sa prvýkrát nepodarilo. Aj zlá skúsenosť je predsa skúsenosť.

  1. Schopnosť menej rozprávať a viac konať.

Dokázať vedieť prejsť od slov k činom je veľmi dôležité aj vo svete podnikania. Zbytočne bude človek o niečom rozprávať, keď potom v konečnom dôsledku neurobí nič.

  1. Schopnosť zvládať tlak a stres.

Podnikateľské prostredie vie byť stresujúce, je predsa plné konkurencie. Človek, ktorý sa nedokáže vyrovnať s tlakom a stresom, to preto má spravidla ťažšie ako iný človek, ktorý aj napriek ťažkým podmienkam podáva svoj čo najlepší výkon.

  1. Schopnosť osvojiť si ideu, že risk môže byť aj ziskom.

Kto neriskuje, ten dosiahne čosi veľké len sotva. Áno, ľahšie sa to pravdaže hovorí ako robí, avšak pokiaľ sa človek nezmieri s tým, že čas od času musí aspoň trochu zariskovať, zisk – aj ten nemateriálny – sa mu bude nadobúdať horšie.

  1. Schopnosť užívať si skladanie skladačiek a riešenie rébusov.

Spúšťanie nového biznisu je vo svojej podstate podobné ako skladanie puzzle. Každé rozhodnutie a každý úkon v kontexte oboch človek robí s vedomím, že tak činí v záujme väčšieho celku. Až keď do seba dokonale zapadnú jednotlivé dieliky, až vtedy je rébus úspešného podnikania vyriešený.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťskills

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X