Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

6 pravidiel vianočnej korešpondencie

7 pravidiel vianočnej korešpondencie
Fotobanka Pixmac
4. decembra 2012 Zdroj Podnikam.SK, DJ Tlačiť

Predvianočné obdobie je vhodné na oživenie neaktívnych obchodných kontaktov a pripomenutie sa obchodným partnerom. Pekným pozdravom zároveň môžete zákazníkom a spolupracovníkom poďakovať za príjemnú a produktívnu spoluprácu.

 
Niekedy je možno lepšie neposlať žiadne predvianočné blahoželanie, ako poslať gýč bez štipky vkusu. Poradíme vám preto, čo je dôležité pri ich výbere alebo tvorbe.
 

Vianočný alebo novoročný email – áno či nie ?

Prečo posielať staromódne papierové želania, keď dnešný svet sa točí okolo tabletov, notebookov, a smartfónov? Výhody virtuálnej komunikácie predsa pozná každý. Pozor však, ak sa takto chcete pripomenúť obchodným partnerom. Ak rozpošlete štandardné emaily, váš zámer by mohol pôsobiť kontraproduktívne. Ak sa už rozhodnete pre virtuálny spôsob komunikácie, dajte si záležať na celkovom vzhľade a dojme. Inak vaše dobre mienené novoročné želanie skončí ako spam.
 
 

Napíšte pár riadkov vlastnoručne

Buďte kreatívni a originálni. Nespoliehajte sa na najlacnejšie pohľadnice s predtlačeným textom, ktoré len podpíšete. Vyhráva individualita. Napíšte pár riadkov vlastnou rukou. Základom je kvalitný papier a plniace pero. 
 

Použite verše, vinše, citáty

Vyjadrite svoje pocity vinšami. Vianoce a záver roka sú obdobím bilancovania celého roka a jeho výsledkov. Citátmi a hlbokými múdrymi myšlienkami podnietite adresáta k zamysleniu sa. Veselými veršíkmi navodíte príjemnú atmosféru a rozveselíte ho.  
 

Vďaka patrí všetkým

Myslíte v prvom rade na riaditeľa vášho dodávateľa? Je on ten jediný, kto s vami počas celého roka spolupracoval? Odlíšte sa od množstva korešpondentov. Pošlite pozdrav pred koncom roka aj ďalším jeho kolegom, s ktorými ste spolupracovali! Aj sekretárka je dôležitá a určite sa poteší… . 
 

Využite minulosť v prospech budúcnosti

Krátky pohľad naspäť a poďakovanie za spoločné úspechy vám dovolí zlepšiť vzťahy do budúcnosti. Využite túto príležitosť, avšak buďte pritom nadmieru opatrný. Vianočná korešpondencia nie je žiadna reklamná kampaň. Bombardovať klientov s cenovými ponukami platnými od budúceho roka je neprimerané. Skúste to len takou formou, ktorá vášho obchodného partnera pozitívne naladí. 
 

Predvianočný zhon obráťte v svoj prospech

Nestihli ste v rušnom predvianočnom období rozposlať žiadne želania? Ostaňte bez obáv. Chopte sa šance a zmeňte porážku na víťazstvo! Rozošlite novoročné pozdravy v januári. V tomto prípade môžete napríklad obchodným partnerom zaželať veľa chuti do práce. 
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X