Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Piati podnikatelia sa podelili o to, čo by si želali vedieť ešte pred štartom ich podnikania

Podnikanie na internete, online podnikanie
Fotobanka Pixmac
14. apríla 2016 Img_3433.jpg Zdroj Business News Daily Tlačiť

Určite sa aj Vám už veľakrát v živote stalo, že ste si pomysleli – keby som vedel či vedela to, čo viem teraz, urobil či urobila by som veci úplne inak. To, čo platí v súkromnom živote, platí aj v podnikaní a na chybách, ktorých sa dopustíme, je dobré to, že sa z nich môžeme do budúcnosti poučiť. Niektorí podnikatelia sa preto podelili o svoje myšlienky a uviedli, ktoré veci by si želali vedieť a praktizovať od samého začiatku podnikania a preto Vám teraz takto radia:

1. Udržiavajte všetky záznamy v poriadku od začiatku činnosti

Jeffrey Lyon, zakladateľ spoločnosti Black Lotus, odporúča všetkým začínajúcim podnikateľom, aby si naozaj starostlivo uchovávali akékoľvek záznamy súvisiace s chodom podnikania, pričom dôraz kladie na dôslednú archiváciu účtovných a súvisiacich ekonomických podkladov. Z vlastnej skúsenosti hovorí, že keby tie jeho boli riadnym spôsobom archivované od samého začiatku činnosti, tak by realizovaná akvizícia jeho spoločnosti prebehla oveľa menej bolestným spôsobom, ako tomu bolo v skutočnosti.

2. Nájsť rovnováhu trvá nejaký čas

Často počuť o začínajúcich podnikateľoch, ktorí v úvode ich činnosti neodhadli svoje sily a investovali príliš agresívne. Na druhej strane potom počuť o tých, ktorí sa príliš zdráhali a ich investície napokon neboli dostatočné. Rozdiel medzi uvedeným je však niekedy naozaj len minimálny a nastavenie optimálnej hranice vyžaduje podľa Johna Josepha, prezidenta a spoluzakladateľa spoločnosti DataGravita, veľmi dobrý inštinkt, ktorý väčšinou prichádza až spolu s ďalšími podnikateľským skúsenosťami.

3. Nepestujte perfekcionizmus, bude Vás brzdiť

Spoluzakladateľ spoločnosti Fetch Storage, Brij Patel, v tejto súvislosti odporúča, aby sa podnikatelia vo svojich začiatkoch radšej orientovali na prijímanie dôležitých a tiež relatívne rýchlych rozhodnutí a nebrzdili sa tak riešením každého detailu, pretože ho nepovažujú za úplne optimálny. Perfekcionizmus podľa neho spôsobuje spomalenie rastu firiem, čo môže mať veľmi negatívny dopad najmä v prípade menších spoločností.

4. Musíte sa naučiť povedať „nie“

Aby ste sa mohli plne sústrediť na to podstatné, čo súvisí s Vaším podnikaním, nesmiete sa nechať vyrušovať pri každej príležitosti, ktorá sa vyskytne. Preto sa musíte naučiť používať slovo „nie“ v jeho rôznych modifikáciách a podobách, pričom je ho potrebné používať častejšie, ako by sa Vám možno páčilo. Uvedená rada pochádza od zakladateľa spoločnosti Slice, ktorým je TJ Scimone.

5. Vždy budete potrebovať viac peňazí, ako si myslíte

Wayne Connors, ktorý je výkonným partnerom spoločnosti 401kInvestor.com, v tejto súvislosti upozorňuje, že začínajúci podnikatelia sú vo väčšine prípadov viac optimistickí vo svojich obchodných prognózach. Väčšinou podľa neho nevedia správne odhadnúť výšku potrebných nákladov a tak podceňujú objem kapitálu, ktorý budú reálne potrebovať. Jeho heslo či odporúčanie pre nováčikov vo svete biznisu preto znie: „Akúkoľvek sumu si myslíte, že potrebujete, zdvojnásobte ju.“

Img_3433.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V praxi sa venuje copywritingu, prekladateľskej činnosti a korporátnemu právu.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

odporúčaniaradyštart podnikania

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

25nov8:30Diskriminácia a konflikty na pracovisku (mobbing, bossing, staffing) – právny a psychologický pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Pracovné právo

25nov8:30Diskriminácia a konflikty na pracovisku (mobbing, bossing, staffing) – právny a psychologický pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Pracovné právo

25nov8:30Diskriminácia a konflikty na pracovisku (mobbing, bossing, staffing) – právny a psychologický pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Pracovné právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X