Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako vytvoriť podnikateľský plán za získanie úveru – Investičný návrh

podnikateľský plán
podnikateľský plán Foto: Getty Images
17. septembra 2019 Zdroj podnikam.sk Tlačiť

Úspech každého podnikania závisí od množstva rôznych faktorov, ktoré do zapadajú a spoločne vytvárajú prostredie, ktoré bude priať jeho rozvoju. Financie sú jedným z aspektov, ktorý môže pomôcť rýchlejšiemu rastu biznisu, prípadne realizácii väčšieho množstva podnikateľských vízií. Štart prakticky akéhokoľvek podnikania však nie je možný bez určitých vstupných investícií a podobné to býva aj pri jeho rozširovaní.

Banku a iných investorov tak vždy bude zaujímať, aké investície plánuje podnikateľ realizovať a ako tieto kroky súvisia s príslušným podnikaním. V aktuálnom článku si priblížime, aké údaje a informácie je vhodné v tejto súvislosti zahrnúť do investičného návrhu, ktorý je súčasťou podnikateľského plánu predkladaného banke alebo inému investorovi pri žiadosti o finančnú podporu.

 Investičný návrh

Každý podnikateľ by mal detailne poznať podnikateľské prostredie, v ktorom plánuje pôsobiť alebo v ktorom už po určitú podniká. V sekcii podnikateľského plánu, ktorú sme označili ako investičný návrh, by mali byť zahrnuté všetky investície, ktoré súvisia s rozbehom alebo rozširovaním príslušného podnikania. V tejto sekcii odporúčame podnikateľom uviesť aj informácie o tom, aké množstvo investícií má byť poskytnutých z vlastných zdrojov, prípadne, koľko už do podnikania vložil.

Základným cieľom investičného návrhu je ukázať banke alebo inému investorovi jasne definované a dosiahnuteľné ciele podnikateľskej činnosti. Ak potrebujeme peniaze alebo chceme navýšiť kapitál prostredníctvom investícií od externého subjektu (banka, iný investor), je nutné zreteľne vysvetliť, ako budeme tieto investície používať a akým spôsobom očakávame, že sa naše tržby zvýšia. V praxi nie je ustanovené, čo presne by mal obsahovať investičný návrh, zo skúseností však podnikateľom odporúčame, aby do neho zahrnuli aspoň nasledujúce informácie.

V prémiovej časti obsahu nájdete:

  • Popis projektu
  • Detailný popis investícií
  • Finančná časť
  • Časový harmonogram
  • Exit plán
  • Praktický príklad

Exkluzívny obsah pre členov klubu

Tu sa nachádza obsah prístupný iba členom Klubu Podnikam.sk. Ziskajte pristup k celému článku a všetky výhody členstva klubu.

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Podnikateľský plán pre získanie úveru"

Zobraziť všetky články v seriáli "Podnikateľský plán pre získanie úveru"

Témy

Naštartujte svoj biznispodnikateľský plánPrémiový obsah

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikateľský plán

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

25jan8:30Ročné zúčtovanie za rok 2020 a aktuálny stav mzdovej agendy8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody,Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X