Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako vytvoriť podnikateľský plán na získanie úveru – Skúsenosti

podnikateľský plán
podnikateľský plán Foto: Getty Images
15. júna 2022 Zdroj podnikam.sk Tlačiť

Na základe praktických skúseností zo získavaním podnikateľského úveru na slovenskom trhu sme sa rozhodli pripraviť pre vás sériu viacerých článkov venovaných tematike vytvorenia kvalitného podnikateľského plánu, ktorého hlavným cieľom je predloženie pri získavaní finančných prostriedkov od bánk určených na financovanie podnikateľskej činnosti. V prvom z týchto článkov sa budeme venovať tomu, ako vypracovať prvú v dôležitých sekcií, ktorú sme nazvali – skúsenosti a priblížime si niektoré dôvody, prečo banky môžu vyžadovať tieto informácie.

Čo je podnikateľský plán?

Podnikateľský plán patrí v praxi často medzi podceňované dokumenty. Mnohí začínajúci podnikatelia mu nevenujú náležitú pozornosť, prípadne ho nevytvárajú vôbec. Argumentom je podľa mnohých z nich zbytočnosť takého materiálu a časová náročnosť spojená s tvorbou. Ak ho však vypracujeme skutočne podrobne, tento dokument nám poskytne veľmi dôležitý prehľad o plánovanom podnikaní, jednotlivých jeho atribútoch a ich vzájomných vzťahoch.

Podnikateľský plán je efektívnym nástrojom pre riadenie a rast každého podnikania. Kvalitne vypracovaný biznis plán je užitočným sprievodcom pri štarte akejkoľvek podnikateľskej činnosti. Primárnym cieľom tohto dokumentu je definovať základnú víziu a ciele daného podnikania.

Detailne vypracované podnikateľský plán nám však pomáha aj pravidelne monitorovať plnenie stanovených cieľov a vízií a ukazuje nám skutočný vývoj našej činnosti v porovnaní s pôvodnými prognózami. Potenciálnym investorom a spoločníkom zároveň poskytuje prehľad o kľúčových informáciách nevyhnutných pre ich rozhodovanie o financovaní alebo o spoluúčasti na projekte.

Podrobne pripravený biznis plán predstavuje komplexný materiál, ktorý nám okrem iného ukazuje, na základe čoho sme sa rozhodli pre vstup do príslušného podnikania, cieľovú skupinu klientov a zákazníkov, ktorú plánujeme osloviť, ako aj ďalšie nevyhnutné marketingové a komunikačné nástroje a postupy, rôzne mechanizmy cenotvorby, financovanie činností, plánované investície a s tým súvisiace riziká. Súčasťou podnikateľského plánu sa tak často stáva marketingový plán a obsahuje aj základné prvky zvolenej podnikateľskej stratégie.

 V prémiovej časti obsahu nájdete:

  • Čo by mal obsahovať podnikateľský plán
  • Prečo banky zaujímajú naše skúsenosti
  • Praktické príklady

Exkluzívny obsah pre členov klubu

Tu sa nachádza obsah prístupný iba členom Klubu Podnikam.sk. Ziskajte pristup k celému článku a všetky výhody členstva klubu.

Odporúčané ebooky

Súvisiace články v seriáli "Podnikateľský plán pre získanie úveru"

Zobraziť všetky články v seriáli "Podnikateľský plán pre získanie úveru"
FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

know-howknowhowNaštartujte svoj biznispodnikateľský plánPrémiový obsahrok 2022

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Podnikateľský plán

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

06feb8:30Tvorba výkresovej dokumentácie podľa ISO noriem – Technické kreslenie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Výroba

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

07feb8:30Kolektívne zmluvy - kolektívne vyjednávanie, zmeny v zákone o kolektívnom vyjednávaní a v Zákonníku práce v roku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo,Riadenie,Riadenie firmy

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X