Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ako zvoliť názov vašej spoločnosti

Microsoft corporation
5. mája 2011 Tlačiť

(PR) Ešte pred založením spoločnosti by ste si mali stanoviť presný názov, aký bude mať vaša spoločnosť. Názvom sa myslí obchodné meno, pod ktorým bude spoločnosť zapísaná v Obchodnom registri a bude vystupovať na trhu.

 

Obchodné meno si každý podnikateľ určuje sám, pričom musí brať do úvahy fakt, či pod daným názvom na území Slovenska doposiaľ nepodniká iný podnikateľský subjekt. Pokiaľ by totiž pod rovnakým názvom už existovala iná spoločnosť, obchodný súd by žiadosť o zápis do obchodného registra odmietol. Aby ste predišli zbytočným komplikáciám a problémom, nemusíte chodiť na krajský obchodný súd a tam zisťovať, či už pod daným názvom existuje nejaká spoločnosť, stačí si len zapnúť počítač a na stránke www.orsr.sk si overiť, či už pod daným obchodným menom vystupuje nejaká iná spoločnosť. Pokiaľ pod daným názvom nevystupuje nijaký subjekt, môžete požiadať o zápis do registra pod daným názvom vy.  

 

Na základe toho, pre aký druh spoločnosti sa rozhodnete, pribudne za názov vašej spoločnosti ešte skratka druhu podniku, či už spoločnosť s ručením obmedzeným – sro, akciová spoločnosť –  as, verejná obchodná spoločnosť – vos, komanditná obchodná spoločnosť – kos. Najčastejšími sú prvé menované, teda spoločnosti s ručením obmedzeným.

 

Sídlo spoločnosti a adresa prevádzky sa nemusia zhodovať. Ako sídlo môžete používať aj virtuálnu kanceláriu v Bratislave, či inom väčšom meste a prevádzku môžete mať v meste, odkiaľ budete svoje podnikanie riadiť. Služby virtuálnej kancelárie v poslednom období využíva stále viac novovzniknutých podnikateľských subjektov, pretože dobrá adresa znamená aj lepšie možnosti uplatnenia sa na trhu, z čoho vyplývajú lukratívne zákazky.

 

Ak by sa vaše podnikanie neuberalo takým smerom, aký ste si stanovili, môžete sa kedykoľvek rozhodnúť pre predaj spoločnosti, čo je už krajné riešenie, ale vždy lepšie ako vyhlásenie zániku spoločnosti a jej následný zánik.

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako založiť s.r.o.

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Zadávanie zákaziek na stavebné práce vo verejnom sektore8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing,Verejné obstarávanie-uchádzač

05dec8:30Zadávanie zákaziek na stavebné práce vo verejnom sektore8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing,Verejné obstarávanie-uchádzač

05dec8:30Zadávanie zákaziek na stavebné práce vo verejnom sektore8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing,Verejné obstarávanie-uchádzač

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X