Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Asociácia finančných poradcov vylúčila firmu Fincentrum

Asociácia finančných poradcov vylúčila firmu Fincentrum
29. mája 2013 Tlačiť
Asociácia finančných sprostredkovateľov a finančných poradcov vylúčila zo svojich radov spoločnosť Fincentrum.
 
Pozornosť venovali plneniu etických štandardov, ku ktorým sa členské organizácie zaviazali prijatím etického kódexu. Zhodli sa však na tom, že zo strany Fincentra pokračovalo správanie, ktoré viedlo k priamemu poškodzovaniu klientov. Informovala o tom asociácia.
 

Asociácii prekážal nábor poradcov aj stornovanie zmlúv

Etická komisia asociácie najprv firmu Fincentrum upozornila, že ich podnikateľské praktiky sú nezlučiteľné so zásadami kódexu. V Etickom kódexe sa spoločnosť Fincentrum zaviazala zdržať sa obchodných praktík smerujúcich k získaniu neoprávnenej výhody na úkor iného súťažiteľa.
 
Firma Fincentrum však podľa asociácie robila dlhodobo nekorektný a agresívny nábor pracovníkov v členských organizáciách. Po prechode k Fincentru takto získaní spolupracovníci za posledné dva roky stornovali tisíce zmlúv klientom. Pri každom storne však klient podľa asociácie stráca významné prostriedky, a teda ho takéto konanie priamo poškodzuje. 
 

 
Valné zhromaždenie asociácie skonštatovalo, že praktiky spoločnosti Fincentrum nie je možné považovať za korektnú hospodársku súťaž v súlade s kódexom, spôsobujú veľké škody klientom, a tým priamo poškodzujú povesť celého finančno-sprostredkovateľského a poradenského sektora. Nakoľko spoločnosť Fincentrum od takýchto praktík neupustila ani po upozorneniach etickej komisie, predstavenstvo asociácie rozhodlo o jej vylúčení s okamžitou platnosťou.
 

Fincentrum je prekvapené

„Je to pre nás veľké prekvapenie, nakoľko sme žiadne upozornenie nedostali a len nedávno sme práve od AFISP-u preberali cenu za najviac sprostredkovaných hypoték spomedzi nezávislých finančných sprostredkovateľov. Táto cena bola potvrdeným, že sa oplatí stáť na strane klienta a robiť svoju prácu kvalitne,“ povedal k téme Milan Repka, predseda predstavenstva a riaditeľ spoločnosti Fincentrum a.s.
 
„Vylúčenie vnímame ako snahu konkurencie nemeckého typu MLM, ako napr. OVB a Partners o znevýhodnenie nášho postavenia na trhu, keďže naša spoločnosť zaznamenáva dynamický rast na rozdiel od konkurencie,“ dodal ďalej Repka.
 
Zdroj: SITA, Podnikam.SK, IT

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X