Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priveľa ľudí robí rovnakú chybu pri motivácii sa k cvičeniu. Poznáte to?

športovanie, posilňovanie
ilustračné: thinkstockphotos.com
4. decembra 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Ak máte problémy s motiváciou, aby ste sa donútili pravidelne cvičiť, urobte si láskavosť a prestaňte rozprávať o nespočetných výhodách fyzickej aktivity. To vám totiž k cvičeniu nepomôže.

Profesor psychológie a behaviorálnej ekonómie na Duke University Dan Ariely tvrdí, že mnoho ľudí robí rovnakú chybu, keď sa snaží samých seba motivovať k cvičeniu. Chybou je dávať si privysoké a dlhodobé ciele a predpokladať, že rovnako ťažké to bude po celú dobu. Aktivita, ktorej sa ľudia desia, pritom vôbec nie je taká bolestivá, ako si predstavujú. Podľa Arielyho je pritom u väčšiny veľká šanca, že cvičenie sa im začne páčiť.

„Keď rozmýšľame o behaní, len to vyzerá ako niečo bolestivé a nepríjemné. Faktom je, že ako náhle sme vo fáze životných zmien, rozmýšľame menej pesimisticky a s radosťou sa učíme veci,“ uvádza Ariely.

Inými slovami, najťažšia časť na cvičení je začať. Hneď ako to urobíte, tvrdí Ariely, začne to byť ľahšie a bude to pre vás druh rozptýlenia, na ktorý sa budete tešiť. Pocítite nadšenie z dýchania, hudby vychádzajúcej zo slúchadiel a zvuku nôh dopadajúcich na zem.

Psychológ tvrdí, že chybu ľudia robia v tom, že kladú príliš veľký dôraz na vonkajšie stimuly, dlhodobé ciele v oblasti zdravia a málo sa zameriavajú na to, ako ich to v danej chvíli baví.

Nedávna štúdia zistila, že počas cvičenia kládli ľudia dôraz na vnútorné stimuly, na to, že ich to baví a zbavujú sa stresu. Keď si cvičenie plánovali , kládli dôraz na vonkajšie stimuly, ako je zlepšenie zdravia a naberanie sily.

Podľa Arielyho si možno prvých pár minút človek bude hovoriť, že je to nepríjemné a pýtať sa sám seba, prečo to robí, ale kľúčom je mať vieru, že sa jeho skúsenosti zlepšia. „Ako náhle sa dostaneme ďalej, veci idú k lepšiemu,“ povedal Ariely.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

18oct8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X