Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Bohatstvo nie je len otázkou úspechu, niekedy sa stačí dobre narodiť

youtube.com
19. mája 2015 Zdroj enkivillage.com, Foto: youtube.com, Jennifer Woo: Flickr CC - Wil Lei Tlačiť

Mladosť a bohatstvo je veľmi dobrá kombinácia. Keď si peniaze človek zarobí sám, môže byť hrdý na to, čo dokázal, a zaslúžene si bohatstvo aj užívať. Keď sa ale niekto do blahobytu narodí, má na ružiach ustlané od začiatku a prakticky na celý život.

Zoznámte sa s päticou mladých dedičov, ktorí patria k tým najbohatším na celom svete

1. Marta Ortega Perezová je dcérou vlastníka Zary. Viac by asi ani dodávať nebolo treba, každému znalcovi módy je španielska značka Zara totiž dozaista známa. Jej majiteľ Amancio Ortega patrí medzi piatich najbohatších miliardárov a jeho majetok činí asi 57 miliárd. Marta je zakladateľkou svetovej módnej spoločnosti Inditex, ktorá je súčasťou reťazca Zara. Marta svoju kariéru rozbehla ešte ako brigádnička v obchode svojho otca, dopĺňala tam police a prichádzala do kontaktu s mnohými zákazníkmi. Hodnota spoločnosti sa odhaduje na 60 miliárd dolárov.

2. Dcéra bývalého starostu New Yorku Michaela Bloomberga Emma sa na svoj život tiež nemusí sťažovať. Ako 22-ročná odložila svoje promócie na Princetone, aby pomohla otcovi s kampaňou ku kandidatúre na starostu v roku 2002. Potom sa vrátila do školy a na Harvarde získala tituly MPA a MBA. Počas štúdia začala pracovať v kancelárii svojho otca a z nástupnej pozície sa prepracovala až k najvyšším priečkam. Je vedúcou programu Robin Hood foundation, ktorá bojuje proti chudobe a núdzi. Hodnota jej majetku sa odhaduje na 34 miliárd dolárov.

3. Jennifer Woo je dcérou hongkonského podnikateľa Petera Woo, ktorý svoj majetok nadobudol vďaka obchodu s nehnuteľnosťami v Hong Kongu. Jennifer si ale vybrala vlastnú kariéru a aktuálne je prezidentkou Lane Crawford – popredného hongkonského obchodného domu. Minula viac ako 38 miliónov dolárov, aby prestavala všetky obchodové vlajkové lode Lane Crawford a kompletne ich zmodernizovala a dodala im šmrnc. Oplatilo sa a dnes sa jej majetok odhaduje na 8,3 miliardy dolárov. Okrem toho sa v roku 2008 ocitla v prvej desiatke najpozoruhodnejších žien – podnikateliek v Ázii.

4. Synovia amerického priemyselníka Petera M. Branta a modelky Stephanie Seymourovej sa veľmi rýchlo zaradili k mladej spoločenskej elite New Yorku. Peter II a Harry sa vždy prezentujú na inej spoločenskej scéne a sú veľmi aktívni na stránkach sociálnych médií. Zatiaľ sa o nich nedá povedať, že by toho nejako veľa dokázali, napriek tomu sa hodnota ich majetku podľa odhadov pohybuje okolo 2.7 miliardy dolárov.

5. Posledným z mladých boháčov je 26-ročný Siddharth Mallya, ktorý sa narodil v USA a vyrastal v Anglicku. Je to syn jedného z najbohatších ľudí na svete Vijay Mallya, ktorý sa angažuje na burze cenných papierov. Siddhartha je riaditeľom kriketového klubu Royal Challengers, tímu indickej Premier League, a v 2005 prevzal rodinný podnik United Breweries. Jeho majetok má odhadovanú hodnotu približne 750 miliónov dolárov.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X