Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Bratislavčania chcú rekonštrukciu Kamenného námestia a bývalého hotela Kyjev, ukázal prieskum

Vizualiza cia verejne ho priestoru_na mestie umelcov a budova by vale ho hotela kyjev_zdroj_lordship.jpg
Vizualizácia verejného priestoru - Námestie umelcov a budova bývalého Hotela Kyjev. Foto: Lordship
19. októbra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Obyvatelia Bratislavy by privítali obnovu schátraných verejných priestorov a objektov v centre mesta. Ukazujú to výsledky prieskumu agentúry MNFORCE.1 Za najproblematickejšie symboly mesta označili Hlavnú železničnú stanicu a Kamenné námestie s budovou OD Prior a bývalého Hotela Kyjev (HK).

„Prieskum sme realizovali metódou CAWI na reprezentatívnej vzorke 500 Bratislavčanov v období 20.9. – 25. 9. 2023,” priblížil Andrej Kičura, riaditeľ prieskumnej agentúry MNFORCE.

Najviac ľuďom prekáža stav železničnej stanice (88 percent označilo možnosti „nie som hrdý“ alebo „hanbím sa“). Negatívny postoj prevažuje aj pri Kamennom námestí a bývalom Hoteli Kyjev, za ktoré sa hanbí a nie je naň hrdých vyše polovica opýtaných (54 percent).

Naopak, najviac sú Bratislavčania hrdí na Bratislavský hrad (94 percent označilo „veľmi hrdý“ alebo „skôr hrdý“), Hviezdoslavovo námestie so starou budovou SND (92 percent) a Hodžovo námestie s budovou Prezidentského paláca (85 percent).

Po rekonštrukcii sa výrazne zmenilo vnímanie Autobusovej stanice Nivy. Kým podľa prieskumu agentúry STEM/MARK z roku 2017[1] bola pre Bratislavčanov najväčším zdrojom hanby (67 percent) hneď za vlakovou stanicou, dnes ju 83 percent opýtaných vníma pozitívne.

V súčasnosti tak stúpa spoločenská objednávka na obnovu lokality Kamenného námestia. Až 78 percent opýtaných vníma súčasný stav Kamenného námestia ako problém, (v roku 2017 to bolo 67 percent) pričom 61 percent verí, že dôjde k modernizácii tohto priestoru. Na otázku, čo by sa s lokalitou malo udiať uviedli respondenti najčastejšie, že priestor by sa mal zmodernizovať tak, aby zodpovedal centru hlavného mesta v 21. storočí (60 percent opýtaných) a stal sa centrom stretávania sa a kultúry (53 percent). Respondenti by tiež v tejto lokalite uvítali verejný priestor s dostatkom zelene (49 percent).

Vizualizácia verejného priestoru – Námestie umelcov.Foto: Lordship

Budova bývalého hotela je od jej uzatvorenia zakonzervovaná a udržiavaná v miere, ktorá bola nutná pre rekonštrukciu. Investor, spoločnosť LORDSHIP deklaruje, že má v pláne citlivú rekonštrukciu budovy, jej zachovanie a obnovu s rešpektom k jej pôvodnému vzhľadu.

„Víziu plánovanej rekonštrukcie sme postupne prispôsobili viacerým požiadavkám odborníkov tak, aby si hotel zachoval čo najviac zo svojej pôvodnej podoby. Chceme zachovať nielen pôvodný vzhľad a objem vonkajšieho plášťa, ale aj viaceré hodnotné pôvodné prvky v interiéri,“ priblížil Rostislav Novák zo spoločnosti Lordship. Zachovaná má zostať aj funkcia budovy, teda krátkodobé a strednodobé ubytovanie.

V pláne je aj revitalizácia verejného priestoru v blízkosti, teda premena vnútrobloku medzi ulicami Rajská a Cintorínska na nový verejný priestor s názvom Námestie umelcov, s dostatkom zelene a infraštruktúrou pre kultúrne akcie. Vizualizáciu návrhu nového námestia v prieskume ocenila veľká väčšina opýtaných – 81 percent.

„Pre projektovú dokumentáciu citlivej rekonštrukcie budovy, ktorá obnovuje pôvodnú funkciu objektu, a pritom rešpektuje pravidlá ochrany pamiatkových hodnôt stanovených pre rekonštrukcie budov v pamiatkovej zóne, máme kladné stanoviská všetkých dotknutých orgánov okrem KPÚ,“ dodal Novák.

[1] Prieskum agentúra STEM/MARK uskutočnila v decembri 2017 na vzorke 500 obyvateľov Bratislavy.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

hotel KyjevKamenné námestieLordshipPRprieskum

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X