Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Budúceho zamestnávateľa zaujme odlišnosť

Budúceho zamestnávateľa zaujme odlišnosť
Ilustračné foto SITA
25. januára 2013 Tlačiť

Kandidáti, ktorí sa v minulom roku uchádzali o prácu na pracovnom portáli Kariera.sk uprednostňujú prácu na trvalý pracovný pomer. 

 
Až 90-percent uchádzačov, ktorí si do svojich životopisov uvádzajú formu pracovného pomeru TPP (trvalý pracovný pomer), napriek tomu však nevylučujú spoluprácu na základe inej formy, v prípade, ak by ju budúci zamestnávateľ vyžadoval. 
 

Zvýšil sa záujem o živnosti

„Zaujímavým ukazovateľom je záujem ľudí pracovať na živnosť. V minulom roku sa ich počet oproti roku 2011 zvýšil až o 5,6 percent,“ povedala Andrea Miklasová z portálu KarieraInfo.sk. 
 
 
Zamestnávatelia taktiež naďalej preferujú zamestnancov na trvalý pracovný pomer. Ľudia, ktorí by si radi našli prácu na vedľajší pracovný pomer alebo živnosť majú tak menšiu šancu. V roku 2012 sa však medziročne zvýšil záujem zamestnávateľov zamestnať ľudí na brigádu. Chcelo tak urobiť až 17,10 percent zamestnávateľov, pričom nevylučovalo zamestnať ľudí aj na iný pracovný pomer, ako je vedľajší pracovný pomer, živnosť alebo stáž . 
 

Uchádzačom chýba kreativita

Z prieskumu Kariera.sk vyplýva, že iba 45 percent kandidátov o zamestnanie si uvádza vo svojich životopisoch vlastnosti a záľuby. „Je to veľmi nízke číslo. Kandidáti by mali v každom prípade uviesť svoje vlastnosti a záľuby, dokonca aj tie, ktoré nepovažujú na dôležité.  Aj netradičné záľuby uvedené v životopisoch, môžu samotným kandidátom pomôcť, aby zaujali budúceho zamestnávateľa,“ hovorí Miklasová z KarieraInfo.sk. 
 
Z uvedených vlastností v životopisoch prevládajú medzi kandidátmi uniformné, ako je komunikatívnosť, flexibilita a zodpovednosť. Ide o tzv. skopírované vlastnosti z ukážok životopisov alebo motivačných listov, preto by ich uvedenie mali samotní uchádzači zvážiť. Komunikatívnosť si uvádza každý piaty uchádzač, flexibilitu každý siedmy a zodpovednosť každý desiaty kandidát. V životopisoch však absentujú vlastnosti, medzi ktoré patria disciplína, diskrétnosť, tolerantnosť, či ochota cestovať.
 

Jazyk aj IT zručnosti

Z prieskumu Kariera.sk vyplýva, že zo záľub si uchádzači najčastejšie uvádzajú v životopisoch oblasť počítačov a internetu, ktoré sú hlavne potrebné a požadované pri práci v kancelárii. Ich bežné užívateľské ovládanie patrí medzi očakávania zamestnávateľov. Medzi schopnosťami uchádzačov by nemalo chýbať ani uvedenie cudzieho jazyka a jeho úroveň. 
 
Zdroj: Podnikam.SK, www.kariera.sk
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Motivácia zamestnancov

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X