Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete zvýšiť plat? Tieto 3 kroky sú veľmi dôležité

Platiť librami, platba
Thinkstock
23. júla 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Proces zvýšenia platu je vždy náročný a stojí mnoho síl obe zainteresované strany. Je tomu tak aj preto, že vždy pri ňom existuje aj možnosť odmietnutia a príslušného manažéra je zároveň potrebné presvedčiť o kvalite vašej práce a opodstatnenosti samotného zvýšenia. Ak však cítite, že je to ten správny krok, netreba sa báť ísť do toho.

Až 73 % zamestnávateľov sa snaží o to, aby boli ich zamestnanci férovo hodnotení a odmeňovaní. V porovnaní s uvedeným, len 36 % zamestnávateľov je presvedčených o tom, že ich zamestnanci sú aj skutočne férovo odmeňovaní.

Ak teda nechcete meniť zamestnávateľa, avšak sa vám zdá, že ste slabo platení, jediná cesta ako to zmeniť, je požiadať si o zvýšeniu platu.

Načasovanie

Nesmierne dôležité je pri tomto kroku jeho správne načasovanie. Ak sa vašej spoločnosti darí, skúste práve v tomto čase nadhodiť tému zvýšenia odmeny, prípadne dajte svojmu nadriadenému čas, aby nad týmto návrhom ešte porozmýšľal s tým, že o mesiac či dva si k tomu znovu sadnete.

Ukážte svoju hodnotu

Dôsledne si pripravte všetky príslušné podklady a údaje, ktoré pozitívne podporia vašu vyjednávaciu pozíciu. Buďte však pritom realistickí a zohľadnite všetky vaše skúsenosti, druh pracovnej pozície a poukážte na váš prínos pre spoločnosť.

Buďte pripravení na odmietnutie

Konverzácia o zvýšení platu môže byť náročná pre obe strany. To, ako sa pritom budete cítiť vy sami, však môže udávať tón celému procesu. Zamerajte sa preto najmä na svoje výsledky a ak je to možné, radšej sa vyhnite porovnávaniu s ostatnými kolegami. Aj odmietnutie je súčasťou tohto procesu. Je to niečo, na čo by ste určite mali byť pripravení. Čo už urobíte následne, je len vo vašich rukách.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

know-howknowhowrok 2021tipyzvýšenie

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

28sep8:30Daňová akadémia: Špecialista DPH, DzP a medzinárodného zdaňovania8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X