Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Šťastní zamestnanci sú tí najproduktívnejší zamestnanci. Viete, ako ich urobiť šťastnými?

čokoláda, lízatko
pixabay.com
12. júna 2016 Img_2614.jpg Zdroj Business News Daily Tlačiť

Výskumy dokazujú, že tí zamestnanci, ktorí sú v práci šťastní, spokojní a dostatočne motivovaní, sú tými najproduktívnejšími pracovníkmi a ťahúňmi celého biznisu.

Súkromný život vašich pracovníkov väčšinou ovplyvniť neviete. Čo však máte vo svojich rukách ako dobrí zamestnávatelia, sú rôzne benefity, ktoré im môžete poskytnúť a ktoré vám následne pomôžu vytvoriť také pracovné prostredie, v ktorom sa vaši zamestnanci budú cítiť docenení a spokojní. Inšpirujte sa niektorými benefitmi veľkých svetových hráčov, ktorí sa takto starajú o svojich ľudí.

Spoločnosť Netflix napríklad zrušila presne stanovený pracovný čas. Jej zamestnanci tak nechodia do práce od 09.00 do 17.00, ale firmu zaujíma len to, či a ako si urobili svoju prácu. Veľké korporácie ako Glassdoor alebo Virgin Group zase umožňujú svojim pracovníkom, aby si zobrali toľko voľna, koľko potrebujú a v čase, kedy ho potrebujú. Takáto korporátna politika napokon vedie k tomu, že zamestnanci si nečerpajú dovolenky, lebo ich nepotrebujú.

Zabudnite na klasickú materskú dovolenku. Najväčšia sociálna sieť na svete Facebook ponúka rodičom a budúcim rodičom 4 mesiace plateného voľna a záujemcom o adopciu platí adopčné poplatky. Pri narodení dieťaťa zamestnancom uhradí sumu vo výške 4 000 amerických dolárov v hotovosti. Ani Google sa nedá zahanbiť. Svojim pracovníkom platí rôzne zdravotné benefity vrátane fyzioterapeutov, chiropraktikov či masérov. Ako bonus, profesionálny šéfkuchár im denne pripravuje zdravé jedlo z organických potravín, a to vrátane raňajok, desiat, obedov aj olovrantov. Čerstvé kvety pritom nechýbajú na žiadnom pracovnom stole.

Zdajú sa vám uvedené benefity prehnané? Je možné, že finančné zdroje vašej firmy na podobné vymoženosti nestačia. Existuje však množstvo iných a dostupných spôsobov, ako sa starať o vašich zamestnancov, ktoré ich môžu potešiť a urobiť ich šťastnými a tým aj produktívnejšími. Niekedy postačí aj „obyčajná“ pochvala za dobre vykonanú prácu či obľúbená bonboniéra na stole po ťažko vybojovanom obchode.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

produktivitašťastietipyveľké korporáciezamestnanci

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

27feb9:30ChatGPT pre pokročilých9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X