Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čo robili Elon Musk, Donald Trump či iní úspešní ľudia, keď mali 25?

Podnikam1.jpg
SITA/AP
30. novembra 2015 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Niektorí z najuznávanejších a najúspešnejších ľudí už vo svojich 25 rokoch mali dobre vykročené na dráhu, ktorá ich preslávila. Iní sa ale ešte iba hľadali a na cestu úspechu vykročili až o niečo neskôr.

Zatiaľ čo Zuckerberg sa vo svojich 25 rokoch (v roku 2009) konečne dočkal toho, že Facebook sa finančne dostal do pozitívnych čísel a zaznamenal 300 miliónov užívateľov a Steve Jobs bol ako 25-ročný milionárom, Mark Cuban, okrem iného dnešný majiteľ klubu NBA Dallas Mavericks a distribučnej spoločnosti Magnolia Pictures, napríklad začínal tak, že pracoval ako barman v Dallase.

Čo dokazujú informácie o tom, čo robili dnešné „veľké mená“ vo veku 25 rokov? To, že len sotva sa dajú nájsť cesty za úspechom, ktoré by boli absolútne identické.

Donald Trump

Mladý realitný maklér získal kontrolu nad spoločnosťou svojho otca Elizabeth Trump & Son.

Republikánsky kandidát na post prezidenta bol nádejným magnátom miliardovej realitnej spoločnosti a neskôr aj televíznou osobnosťou. Trump vyrastal v bohatstve, hodnote peňazí sa však naučil od svojho otca, ktorý ho primäl k tomu, aby zbieral po ich staveniskách prázdne fľaše od sódy a vracal ich do predajní výmenou za hotovosť.

Donald Trump
SITA/AP

Elon Musk

Elon Musk v 25 rozbiehal a riadil svoju prvú internetovú spoločnosť.

V 24 rokoch Musk odišiel kvôli boomu okolo .com z doktorandského štúdia na Stanforde a založil internetovú spoločnosť Zip2, ktorá poskytovala biznis adresáre a mapy. O štyri roky neskôr kúpila Zip2 spoločnosť Compaq za 307 miliónov dolárov a Musk použil peniaze na spustenie svojho ďalšieho startup podniku PayPal.

Elon Musk
SITA/AP

Eric Schmidt

Šéf Google Eric Schmidt stál za rozvojom počítačovej vedy.

Šesť rokov strávil Schmidt ako postgraduálny študent na University of California, Berkeley (UC Berkeley), doktorandské štúdium ukončil v 27 rokoch prácou v oblasti počítačových sietí a vývoja distribuovaných systémov. Letá trávil v tom čase prácou v slávnom Xerox PARC labs, teda v inštitúcii, ktorá pomohla vytvoriť počítačové pracovisko ako ho poznáme dnes.

Eric Schmidt
SITA/AP

Jeff Bezos

CEO spoločnosti Amazon Jeff Bezos mal pohodlné miestečko vo finančníctve.

V 24 rokoch začal Bezos pracovať na vývoji revolučného softvéru pre bankové inštitúcie v Bankers Trust. O dva roky neskôr sa stal najmladším viceprezidentom spoločnosti.

Jeff Bezos
SITA/AP

Richard Branson

Zakladateľ spoločnosti Virgin už rozbiehal úspešnú všestranne orientovanú a činnú spoločnosť.

Keď mal 20 rokov otvoril Branson svoj prvý obchod s hudobninami, v 22 otvoril štúdio a v 23 vytvoril a spustil značku. Do Bransonovej 30 získala jeho spoločnosť medzinárodný status.

Richard Branson
SITA/AP

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

27aug6:30Od rozhodnutia o umiestnení stavby po kolaudáciu6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

04sep6:30Obchodné právo nielen pre podnikateľov6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

05sep6:30Ako na interný mini-audit firmy a zlepšiť ekonomické hospodárenie6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X