Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Detská dopravná nadácia pomohla ďalším deťom

Karolina topolova ddn.jpg
Karolína Topolová. Foto: AURES Holdings
4. mája 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

Od minulého roku nadácia pomáha a podporuje deti, ktoré v dôsledku dopravnej nehody prišli o jedného alebo oboch rodičov. Na Slovensku pomohla ďalším deťom a v Českej republike počas doby svojej existencie vyhovela už vyše 900 žiadostiam.

Sprievodným javom rozvíjajúcej sa civilizácie sú početné dopravné nehody, často s veľmi tragickými následkami. Snáď najhroznejším variantom sú havárie, pri ktorých zahynú obaja rodičia alebo jeden z rodičov a zanechajú po sebe deti, o ktoré sa väčšinou nemá kto starať, alebo je starostlivosť o ne veľmi sťažená. Od roku 2022 na Slovensku existuje Detská dopravná nadácia (DDN), ktorá sa rozhodla pomáhať práve týmto sirotám a polosirotám. Nadácia podporuje deti opakovane až do 26 rokov v prípade, ak študujú na vysokej škole.

„Po dvoch rokoch pandémie, kedy lockdowny umelo znížili počet dopravných nehôd, dochádza opäť k ich nárastu na slovenských cestách. Spolu s tým sa zvyšuje aj počet úmrtí. Ako mamička takmer deväťročnej dcéry a riaditeľka spoločnosti, ktorá vlani predala za 30 rokov svojej existencie rekordné množstvo automobilov v rámci skupiny AURES Holdings, považujem za povinnosť pomáhať deťom obetí dopravných nehôd. Preto som veľmi rada, že sme v rámci Detskej dopravnej nadácie mohli pomôcť ďalším sirotám a polosirotám,“ informuje Karolína Topolová, generálna riaditeľka a predsedníčka predstavenstva skupiny AURES Holdings, ktorá prevádzkuje medzinárodnú sieť autocentier AAA AUTO a Mototechna. Skupina prispieva nadácii sumou 0,50 eura z každého predaného vozidla na Slovensku.

Dňa 2. mája 2023 sa konalo zasadanie správnej rady Detskej dopravnej nadácie, kde boli schválené príspevky pre ďalšie deti. Cieľom Detskej dopravnej nadácie je najmä finančne pomáhať deťom, ktorých rodičia zahynuli pri dopravných nehodách a tiež tým deťom, ktoré majú v dôsledku dopravnej nehody trvalé zdravotné následky.

V Českej republike, kde nadácia funguje už vyše dvadsať rokov, vyhovela vyše 900 žiadostiam a za celú dobu existencie podporila deti čiastkou viac ako 600 000 eur. Pomáha deťom, ktoré prišli o rodiča v dôsledku dopravnej nehody, po celú dobu štúdia, teda až do veku 26 rokov. Okrem podpory vzdelávania Detská dopravná nadácia poskytuje pomoc deťom aj pri zdravotných rehabilitáciách, pobytoch v prírode a pri udržaní ich životného štandardu.

Výška príspevku je v sume 1 200 eur pre osirelých vysokoškolákov, 600 eur pre vysokoškolákov polosiroty, 1 000 eur pre ostatné siroty od materských škôl až po vyššie odborné školy a 500 eur pre polosiroty v rovnakých vzdelávacích zariadeniach.

Viac informácií, aj ohľadom možnosti požiadania o príspevok alebo zapojenia sa do pomoci deťom, ktoré prišli o jedného alebo oboch rodičov v dôsledku dopravnej nehody, nájdete na webovej stránke www.detskadopravnanadacia.sk.

Informačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

AAA AUTOAURES HoldingsDetská dopravná nadáciaMototechnaPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

september

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

29sep8:30Sledovanie stavu vlastného imania (záporné vlastné imanie, spoločnosť v kríze)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Riadenie

02oct8:30Zákon o slobode informácií v praxi stavebných úradov – najčastejšie problémy a odporúčané riešenia8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X