Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

dm podporuje svojich spolupracovníkov vo využití pracovného času na dobré skutky

2023 12 ts vianocne dm skutky dobra img_6470.jpg
Foto: dm drogerie markt
18. decembra 2023 Autor Informačný servis Tlačiť

dm nadväzuje na svoju tradíciu podpory dobrovoľníckych aktivít aj počas tohto adventu. Spolupracovníčky a spolupracovníci sa zapájajú do písania vianočnej pošty, darovania krvi, pomoci organizáciám a pomáhania si v predajniach.

V dm je vďaka iniciatíve dm {spoločne} téma dobrovoľníctva prítomná počas celého roka. Iniciatíva pravidelne predstavuje možnosti, ako sa jednotlivci dokážu angažovať v pomoci komunite a okoliu. „Vyzdvihujeme ňou prirodzenosť dobrovoľníckej práce a schopnosť každého z nás priniesť do spoločnosti pozitívnu zmenu,“ vysvetľuje Martin Podhradský, konateľ dm drogerie markt Slovensko.

Hneď v úvode decembra, v priestoroch Akadémie dm v Bratislave a na odberných miestach Národnej transfúznej služby po celom Slovensku, prebehlo darovanie krvi, po ktorom mali darkyne a darcovia nárok na deň plateného voľna. Do tejto aktivity sa z radov dm zapojili pravidelní darcovia aj viacerí prvodarcovia.

Ďalšou z adventných aktivít je podpora projektu Vianočná pošta občianskeho združenia Pohodovo. Ručne vyrábané a vypísané vianočné priania putujú z dm do domovov seniorov a svojou troškou tak pomáhajú pokryť záujem niekoľkých z približne 8 000 žiadateľov o prianie. „Pre seniorov je prianie v obálke a s poštovou známkou vzácne a veľmi cenné, pretože boli na túto formu zvyknutí celý život,“ približuje podstatu projektu Ľubica Noščáková z OZ Pohodovo. Veľmi pozitívne hodnotí, že počet odosielateľov prianí každým rokom rastie a ďakuje aj za tých stálych: „Máme aj prispievateľov, ktorí poštu píšu od začiatku, už sedem rokov. Niektorí spoločne s deťmi, ktoré medzičasom vyrástli. Myslím si, že je to krásny vzor nezištnej pomoci druhým, ktorý im ako rodičia odovzdávajú.“ Okrem domáceho písania prianí bol v rámci pracovného času v centrálnom sklade a centrále vytvorený aj priestor, v ktorom dm spolupracovníci priania tvorili spoločne.

2023 12 ts vianocne dm skutky dobra img_6484.jpg
Foto: dm drogerie markt

Internými kanálmi dm podporuje aj zapojenie sa do aktivít Vianočný zázrak či Vianoce z krabičky a venovanie osobného či pracovného času projektom rôznych organizácií. Jednotlivci si tak môžu vyskúšať napríklad vianočné dobrovoľníctvo v nízkoprahovej nocľahárni Depaul Slovensko alebo personálnu podporu zbierok Slovenskej katolíckej charity.

Čas je v dm možné venovať aj tradičnému internému projektu predvianočnej výpomoci v predajniach. Od 11. do 22. decembra sa v rámci neho usilujú stlmiť nápor v predajniach aj spolupracovníčky a spolupracovníci z centrálneho skladu a centrály. Vďaka zapracovaniu v predajniach, ktorým si prešli pri nástupe do práce v dm, vedia byť posilou v rušných adventných prevádzkach.

Infomačný servis

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

dmdm drogerie marktPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

20feb8:30Najčastejšie chyby vo verejných obstarávaniach – príklady z praxe a ako sa im vyhnúť8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Právo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X