Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

DPDgroup bude využívať výlučne bezemisné vozidlá až v 225 európskych mestách

Dpd_green delivery.jpg
Foto: DPD
6. októbra 2020 Autor Informačný servis Tlačiť

BRATISLAVA 6. októbra (Podnikam.sk) – Spoločnosť DPD výrazne rozšírila svoj záväzok k životnému prostrediu. Do roku 2025 chce tovar doručovať výlučne vozidlami s alternatívnym pohonom až v 225 európskych mestách. Ambiciózny program prispeje k čistejšiemu vzduchu v mestskom prostredí. Doručovacie vozidlá budú navyše vybavené špeciálnym zariadením na meranie kvality ovzdušia.

DPDgroup sa zaviazala k doručovaniu bez emisií už v roku 2012. Spoločnosť svoju uhlíkovú stopu dôsledne monitoruje, pravidelne znižuje a zostávajúce emisie kompenzuje prostredníctvom environmentálnych programov. Všetky zásielky, ktoré spoločnosť doručí, sa k adresátom dostanú bez toho, aby zanechali negatívny vplyv na ovzduší. V roku 2019 sa tak ku konečným zákazníkom dostalo až 1,3 miliardy balíkov bez uhlíkovej stopy. „S programom znižovania a kompenzácie uhlíkovej stopy sme začali už pred ôsmimi rokmi. Rozhodli sme sa, že náš záväzok musí byť ešte ambicióznejší,“ hovorí Peter Pavuk, generálny riaditeľ  DPD na Slovensku.

Doručovanie bez emisií

Do roku 2025 bude DPDgroup doručovať zásielky výlučne prostredníctvom vozidiel s alternatívnym pohonom až v 225 európskych mestách. Emisie CO2 by tak mali klesnúť o ďalších 30 percent. Flotila elektrických vozidiel pod značkou DPD rastie aj na Slovensku. Dnes ich v našich mestách jazdí už 32. Do roku 2025 sa ich počet zvýši na 129. „Každý jeden elektromobil je najmä v mestskom prostredí prínosom k čistejšiemu ovzdušiu pre nás všetkých. Rozširovanie flotily bezemisných dodávok nám pomáha napĺňať stratégiu znižovania záťaže pre životné prostredie,“ hovorí Pavuk.

Meranie ovzdušia v reálnom čase

Zodpovedný prístup k emisiám je súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti DPD. Koncom roka 2019 spustila DPDgroup program monitorovania kvality ovzdušia v európskych mestách. Doručovacie vozidlá, mestské sklady a odberné miesta sú vybavené senzormi, ktoré merajú úroveň znečistenia ovzdušia v reálnom čase. V pilotnej fáze bol projekt spustený v Lisabone, Paríži a Madride, neskôr sa pripojili Londýn a Rotterdam. Údaje majú bezplatne k dispozícii mestské úrady a obyvatelia.  Cieľom je nasadiť program monitorovania do roku 2021 v 20-tich európskych mestách, vrátane Bratislavy.

Povedomie zákazníkov

Podľa celoeurópskeho prieskumu E-shopper barometer vyžadujú zákazníci zodpovednosť k životnému prostrediu aj od elektronických obchodov, ktoré využívajú. Až 70 percent zákazníkov v Európe, ktorí pravidelne nakupujú na internete, si myslí, že značky a firmy by mali byť environmentálne zodpovedné. Podľa prieskumu uprednostňuje ekologické produkty a služby každý druhý európsky zákazník internetových obchodov a ochotu priplatiť si vyjadrilo 43 percent ľudí. Environmentálne povedomie sa ešte zvýšilo od vypuknutia pandémie COVID-19. Obmedzenia pohybu v rôznych častiach Európy ukázali na negatívny vplyv ľudskej činnosti na životné prostredie predovšetkým v mestských oblastiach.

O DPD

Kuriérska spoločnosť DPD SK je členom DPDgroup, druhej najväčšej medzinárodnej siete na prepravu balíkov v Európe. Poskytuje široké portfólio služieb na Slovensku a do 230 krajín sveta. Prostredníctvom inovatívnych technológií, odborných znalostí a starostlivosti o zákazníkov poskytuje DPD kvalitné služby v oblasti prepravy tovaru pre odosielateľov, ale aj pre príjemcov.  

Informačný servis

K téme

Témy

bezemisné vozidládpdDPDgroupkuriérska spoločnosťPR

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Správy

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

29oct7:30IFRS komplexný kurz II.7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:IAS/IFRS,Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Medzinárodné zdaňovanie,Účtovníctvo,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
X