Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Európsky parlament chce sprísniť pravidlá proti praniu špinavých peňazí

Chce sprísniť pravidlá proti praniu špinavých peňazí
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
11. marca 2014 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Verejné centrálne registre by mali obsahovať informácie o skutočných konečných vlastníkoch všetkých druhov spoločností, a to vrátane nadácií, holdingov a trustov. 

Cieľom nových predpisov je sťažiť utajovanie pochybných obchodov

Mená konečných vlastníkov podnikov a trustov by mali byť uvedené vo verejných registroch a mali by ich spravovať členské štáty. Vyplýva to z nových pravidiel na boj proti praniu špinavých peňazí, ktoré v utorok v prvom čítaní schválil Európsky parlament (EP). Navrhovaná legislatíva požaduje od bánk, audítorov, právnikov, realitných agentov a kasín väčšiu ostražitosť voči podozrivým transakciám svojich klientov. Cieľom nových predpisov je sťažiť utajovanie pochybných obchodov a podporiť tak boj proti daňovým únikom. Informovala o tom v utorok Informačná kancelária EP na Slovensku.
 

 
Na základe schválených pozmeňujúcich návrhov k smernici o boji proti praniu špinavých peňazí (AMLD) by verejné centrálne registre mali obsahovať informácie o skutočných konečných vlastníkoch všetkých druhov spoločností, a to vrátane nadácií, holdingov a trustov. Registre by mali byť vzájomne prepojené a na základe identifikácie osoby, ktorá požiada o prístup k informáciám prostredníctvom on-line registrácie, aj verejne prístupné. Parlament však zároveň rozšíril navrhované predpisy o ustanovenia na ochranu osobných údajov. Europoslanci tiež presadzujú, aby register obsahoval iba nevyhnutné minimum informácií. 
 
Parlament tiež schválil nariadenie o prevode finančných prostriedkov, ktorého cieľom je zvýšiť sledovateľnosť platcov, príjemcov a ich majetku. V prípade vysoko rizikových obchodných vzťahov s politicky exponovanými osobami, u ktorých je v dôsledku ich politickej funkcie riziko korupcie vyššie, by bolo možné zaviesť opatrenia, napríklad na určenie zdroja bohatstva a zdroja finančných prostriedkov použitých pri transakcii. 
 

 
Európsky parlament schválil úpravy legislatívneho návrhu v prvom čítaní s cieľom zhrnúť doteraz vykonanú prácu na predloženom texte a odovzdať ju po voľbách novému parlamentu. V máji zvolení poslanci sa tak budú môcť rozhodnúť, či budú pokračovať v práci vykonanej počas aktuálneho funkčného obdobia.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

05aug8:30Zaistenie súladu so zákonom o kybernetickej bezpečnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony

06aug8:30Novelizované odpisy a majetok spoločnosti v roku 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X