Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Ktorý softvér je pripravený na Windows 11?

Ktorý softvér je pripravený na Windows 11?
Humanet
5. septembra 2015 Tlačiť

Windows 11 ? Áno, Windows 11, hoci ešte len prišiel na trh Windows 10. Každá zmena operačného systému prináša so sebou nové prvky, technológie, vylepšenia a samozrejme aj nároky a požiadavky, ktoré musia programy spĺňať, aby fungovali korektne na príslušnej verzii operačného systému.

Ktoré účtovné programy je možné spustiť vo Windows 10?

Ak uvažujete o inštalácii Windows 10, mali by ste zvážiť fakt, ktoré programy sú pre vás dôležité. Môže sa vám stať, že po prechode na Windows 10 nemusia všetky programy fungovať správne. V ojedinelých prípadoch nemusia niektoré programy fungovať vôbec.

Skôr ako sa rozhodnete pre zmenu, je vhodné si overiť, či každý jeden program, ktorý je pre vašu prácu potrebný, bude fungovať vo Windows 10 správne. Informáciu získate od výrobcu príslušného programu. Aby program spĺňal požiadavky novej verzie operačného systému, musí jeho výrobca program otestovať na príslušnej verzii operačného systému a vykonať potrebné úpravy funkcií, u ktorých zistil pri testovaní nedostatky. Táto činnosť je pomerne zdĺhavá a časovo náročná.

Obzvlášť to platí pre programy, ktorých vývoj trval niekoľko rokov a postupne počas svojho života získavali neustále nové funkcie a možnosti. Typickým predstaviteľom takýchto programov je ekonomický softvér. Najpredávanejší ekonomický softvér na Slovensku má za sebou už 20 rokov vývoja, takže uvedenie jeho verzie optimalizovanej pre Windows 10 bude s odstupom 3 až 6 mesiacov od začiatku predaja Windows 10.

Pri príchode Windows 11 sa bude situácia opakovať.

Ekonomický softvér a iné programy pre Windows 11

Pokiaľ sa chcete vyhnúť starostiam s prechodom na Windows 10 a následne Windows 11, používajte online programy a aplikácie. Ide o aplikácie, ktoré sa neinštalujú do počítača, ale sa používajú prostredníctvom internetu ako bežné internetové stránky.

Používanie týchto aplikácií nevyžaduje ich testovanie pre novú verziu Windows. Na svoju prevádzku používajú technológie a štandardy, ktoré sa s príchodom novej verzie operačného systému nemenia.

Predstaviteľom takýchto aplikácií je napríklad Google, Facebook alebo online ekonomický softvér Humanet.

Používanie online aplikácií prináša so sebou väčšiu flexibilitu. Počítač môžete vymeniť kedykoľvek. Môžete prechádzať medzi Windows, Linuxom a Mac OS. Samozrejmosťou je dostupnosť aplikácie na tablete a smartfóne.

Pre spoluprácu jednotlivých pracovníkov a pobočiek nemusíte budovať komplikované siete, servery a infraštruktúru. Stačí pripojenie do internetu, aby ste mohli s príslušným programom pracovať.

Veľmi dôležitým aspektom je bezpečnosť údajov. Tú netreba zanedbávať, najmä ak sa v systéme spracovávajú citlivé ekonomické, finančné, či osobné informácie. Ako funguje online ekonomický softvér si môžete prečítať na stránke http://www.uctovnictvo-online.sk. Informácie o  zabezpečení programu a údajov v online ekonomickom softvéri získate na adrese http://www.bezpecne-uctovnictvo.sk.

Trend je neodvratný. Všetky programy a aplikácie smerujú do prostredia internetu. Čím skôr vymeníte klasické programy za online, tým skôr sa zbavíte starostí s prechodom na nové verzie operačného systému.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Účtovníctvo

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

05dec8:30Čierne stavby v obci a prechod kompetencií na nové stavebné úrady8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

05dec8:30Dohovor CMR8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X