Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Máte dojem, že pracujete pre slabého manažéra? Tieto veci vám ho pomôžu odhaliť

Náhle odchody manažérov internými kapacitami
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
10. augusta 2016 Img_2614.jpg Zdroj Forbes Tlačiť

Akýkoľvek manažér by mal byť oporou a lídrom celého tímu, ktorý by mal viesť a usmerňovať po všetkých stránkach. Ak je však manažér slabý, bojí sa každého, kto sa nachádza len niečo vyššie v príslušnej organizačnej štruktúre. Často sa tak stáva, že v situácii, kedy je potrebné, aby stál za svojím tímom, ho miesto toho potopí, aby si zachránil vlastnú kožu.

V praxi by sa nemalo stávať, že takého človeka prijmú v organizácii na vedúcu pozíciu, avšak stáva to žiaľ častejšie, ako by sme si mysleli a ako by nám bolo milé. Slabého manažéra možno odhaliť relatívne rýchlo. Majú napríklad vo zvyku súhlasiť so všetkým, čo navrhnete, ale presadiť či realizovať túto myšlienku, už nedokážu. Slabí manažéri často intrigujú a ohovárajú svojich kolegov a podriadených zamestnancov u vyššieho vedenia, aby oni sami vyzerali lepšie.

Slabí manažéri majú vždy čo povedať, avšak len málokedy je to skutočne hodnotná vec. Za zásadnú otázku sa radšej nepostavia, lebo majú strach z upadnutia do nepriazne u nadriadených pracovníkov. Vyhýbajú sa tiež diskusiám o háklivých témach, dôvere, pravde a im podobným. Slabí manažéri sa pri svojej obhajobe často odvolávajú na striktné ustanovenia korporátnej politiky, a to aj vtedy, keď sú zjavne neaktuálne a dané procesy brzdia.

Týchto manažérov zároveň charakterizuje skutočnosť, že vo väčšine prípadov nemajú žiadne veľké profesionálne ciele. Ich hlavným cieľom je udržať sa na súčasnej pracovnej pozícii tak dlho, ako to len pôjde a preto sa snažia nepohnevať si ľudí z hora. Mnohým z vás sa tiež už určite stalo, že miesto odborného komentára od vášho manažéra, sa vám späť vrátila prezentácia s vymenenými slovkami. Aj takto sa prejavuje slabý manažér.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. V praxi sa venuje prekladateľskej činnosti, copywritingu, právu obchodných spoločností, podnikovému právu a oblasti seba-rozvoja.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

črtyslabý manažér

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Manažment

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X