Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Na odchodoch internetových bánk získava ich konkurencia

Na odchodoch internetových bánk získava ich konkurencia
Ilustračné foto: FreeDigitalPhotos.net
21. septembra 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
V máji tohto roka najskôr ohlásila odchod Axa Bank a v auguste informovala o uzatváraní retailových služieb ING Bank.
 
Konkurenčná mBank zaznamenala zvýšený záujem nových zákazníkov. Takisto aj Zuno Bank uviedla, že klienti jej pribúdajú každý mesiac.
 

Zmeny na slovenskom trhu internetových bánk priniesli presun klientskych účtov

Ak si klienti nevyberú v rámci priamej konkurencie internetových bánk, môžu sa obrátiť aj na tzv. kamenné banky. Dohoda spolupráce medzi AXA Bank a UniCredit Bank priniesla UniCreditu taktiež nárast nových klientov.
 
Generálny riaditeľ mBank Roman Truhlář povedal, že za posledných osem týždňov sa množstvo nových zákazníkov, ktorí vyhľadali služby mBank, zvýšil takmer o 25 % denne a objem vkladov v banke narástol o desiatky miliónov eur. Posledné obdobie prinieslo do mBank podľa neho viac ako 12 600 nových účtov. Banka predpokladá, že v najbližšom období sa nárast bude stupňovať.
 
Hovorca Zuno Bank Lukáš Tomis pre agentúru SITA povedal, že presun klientov, a to aj z kamenných bánk, sa odráža nielen v počte otvorených účtov, ale aj v náraste objemu prijatých vkladov. Banka cez leto komunikovala novú kampaň, ktorá bola podľa Tomisa jedným z hlavných faktorov pozitívnych výsledkov. 
 

 
Avšak koncom júla sa objavili špekulácie, že dokonca aj internetová banka Zuno odchádza zo slovenského a českého trhu. To zneistilo jej klientov. Banka pre denník SME vtedy priznala, že koncom júla musela zvládnuť odchod časti klientov a odlev vkladov. Nasledoval po správe v médiách, že rakúska banková skupina Raiffeisen zvažuje, že Zuno zavrie pre jej niekoľkomiliónové stratové hospodárenie. Banka však informácie o jej možnom zániku poprela a tvrdila, že značka Zuno pokračuje a pre jej klientov sa nič nemení. 
 

Značky ostávajú podnikať v iných segmentoch finančného sprostredkovania

AXA Bank o ukončení svojich bankových aktivít informovala v máji. No ostáva fungovať na trhu poistenia. Zároveň vtedy uviedla, že podpísala dohodu o spolupráci s UniCredit Bank. Klienti AXA Bank tak dostali možnosť využiť bankové produkty UniCreditu. Tá v stanovisku pre agentúru SITA uviedla, že celý proces presunu je ešte otvorený, a to do konca októbra. No zároveň doplnila, že týždenne im prichádza niekoľko desiatok žiadostí. 
 
ING Bank sa na Slovensku sústredí už len na oblasť firemného bankovníctva. Najneskôr do konca tohto roka ukončí poskytovanie sporiaceho účtu ING Konto a distribúciu ING Fondov. Je to výsledok strategického prehodnotenia aktivít, ktoré sa postupne uskutočňuje v celej skupine ING. Rozhodnutie ING Bank sa netýka podľa nej pôsobenia ďalších spoločností ING na Slovensku. 
 
Ku konkurencii na bankovom trhu prispievajú práve tie internetové. Svoje služby totiž vedia vo väčšine prípadov poskytnúť bez poplatkov. Nespravujú takmer žiadne pobočky a svoje produkty predávajú primárne cez internet a telefón. Zuno a mBank sú v súčasnosti najväčšie internetové banky. Avšak ich konkurentom u nás naďalej ešte ostáva pobočka Fio banky.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

29júl8:30Nové pravidlá pre reklamácie a práva na odstúpenie spotrebiteľov od 1.7. 20248:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

29júl8:30Zákonník práce v roku 2024 – zmeny v praxi8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika,Pracovné právo

29júl8:30Zákazková výroba v roku 2024 vrátane noviniek - oceňovanie, účtovanie a vykazovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP),Účtovníctvo,Účtovníctvo a dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X