Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na technickú a emisnú kontrolu dohliadnu od 1. júla kamery

Na technickú a emisnú kontrolu dohliadnu od 1. júla kamery
Fotobanka Pixmac
22. januára 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Stanice technickej kontroly (STK) a emisnej kontroly (SEK) majú do 30. júna čas na to, aby vybavili svoje prevádzky kamerovým systémom.

 
Nové pravidlá im priniesla novela zákona o podmienkach prevádzky vozidiel v premávke na pozemných komunikáciách.
 

Kamery majú nasnímať každé auto

Hlavným cieľom je zabezpečiť spoľahlivosť a nespochybniteľnosť vykonaných kontrol motorových vozidiel s cieľom zvýšiť bezpečnosť premávky na pozemných komunikáciách. Záznamy z kamier majú zabrániť tomu, aby technici potvrdili technickú kontrolu či emisnú kontrolu bez pristavenia auta a zabezpečiť vnútornú kontrolu technikov.
 
 
Ako agentúru SITA informovala Ivana Skokanová zo spoločnosti Divyd media, kamerové systémy musia nasnímať evidenčné číslo každého vozidla, ktoré príde na technickú kontrolu. „Cieľom tejto zmeny má byť zvýšenie kvality výkonu technických a emisných kontrol a identifikácie kontrolovaných vozidiel,“ uviedla v tlačovej správe. Do konca júna môžu prevádzky STK a SEK, ktoré sú súčasťou staníc technickej kontroly, kontrolovať autá ešte bez kamerového systému. Ak po 1. júli skontrolujú auto bez kamerového systému, čiže bez nasnímania jeho evidenčného čísla, majiteľovi stanice hrozí pokuta až do výšky niekoľko tisíc eur. Samostatne stojace stanice emisnej kontroly majú na inštaláciu a spustenie kamier viac času, povinnosť im vzniká až od 1. januára 2014, upozornila Skokanová. 
 
Každé motorové vozidlo, ktoré príde na STK, bude už pri vstupe kontrolovať vstupná kamera, ktorá identifikuje evidenčné číslo vozidla. Po štandardnej technickej kontrole nasníma evidenčné číslo auta pri výstupe z linky druhá kamera. Na kontrolu popritom dohliadne ešte priebežná kamera, ktorá bude mať záber na celý priestor STK linky. Obdobne to bude fungovať aj pri emisných kontrolách. 
 
Záznamové zariadenia budú povinné od 1. júla 2013. Tento štandard postupne zavádza celá EÚ. Monitorované priestory budú musieť byť zreteľne označené. K digitálnym záznamom bude mať prístup ministerstvo, krajský úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, obvodný úrad dopravy, polícia a oprávnená osoba technickej či emisnej kontroly. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Prevádzka

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X